Kadetky zahájily sezonu úspěšně - 2 výhrami v Třebíči 22.09.2019 | Zápasy

Komentář k úvodnímu utkání kadetek napsala kapitánka týmu Simča Topinková.

Naše první zápasy jsme odehrály v sobotu 21.9. proti Třebíči. Cíl byl jasný, vyhrát. Do úvodního setu jsme nastoupily značně zaražené. Kazily jsme hodně podání, neskládaly tak, jak jsme si představovaly a lehké míče jsme nedokázaly zvednout na nahravačku. V tomto duchu se nesl celý první set, a tak není divu, že jsme ho po zdlouhavé koncovce neuhrály stavem 29:31.

Ve druhém setu jsme se konečně rozehrály. Smečařky začaly skládat a hra konečně připomínala volejbal. Set jsme vyhrály s větším bodovým rozdílem a srovnaly tak skóre. Další dva sety už patřily jasně nám.

Do druhého zápasu jsme vkročily volejbalově naladěné. Věřily jsme si víc na smeči, příjmy už tolik nelítaly a hrály jsme naši hru. Díky tomu jsme porazily soupeřky i tentokrát a už bez ztráty setu.

Sestava:
náhra - Simča, Johy, smeč - Terka, Kristýna, Lucka, blok - Anežka, Radka, účko - Klára, Anička a libero - Zuzka

Výsledek:
VK Třebíč - TJ Žďár na Sázavou 1:3 (29,-19,-11,-19) a 0:3 (-20,-21,-19)

Shrnutí:
Kadetky v úvodním utkání v Třebíči dvakrát zvítězily, když domácímu týmu nechaly pouze úvodní set poměrem 29:31. V dalších setech už diktovaly tempo hry a přehrávaly soupeřky zejména na útoku, přičemž do utkání zasáhlo všech 10 hráček. Do tabulky si tak kadetky zaslouženě připsaly plný počet bodů. V dalším kole se utkají v sobotu 5.10. v domácím prostředí ZŠ Palachova s Humpolcem.