Volejbal Žďár nad Sázavou

Články ze zápasů

Kadetky vstoupily do sezóny 2 výhrami ve Štokách 13.09.2020 | Zápasy

V sobotu 12.9. jely kadetky k prvnímu utkání sezóny na palubovku Štoků. Komentář ke dvěma jasným výhrám napsala kapitánka týmu Simča Topinková a doplnil jej trenér Pavel Veselý.


Komentář kapitánky:

Vzhledem ke koronavirové situaci jsme se bály, aby se soutěž vůbec začala hrát. Nakonec se to podařilo a my ji tak mohly odstartovat utkáním ve Štokách. Odjížděly jsme plné očekávání, jak se nám bude v prvním zápase sezóny dařit. Víme, že pro nás jsou první zápasy vždy divoké.

Do 1. setu jsme vstoupily trochu nervózní. Několika zbytečnými chybami v poli i na podání jsme pustily soupeře do vedení. Naštěstí jsme se brzy vzpamatovaly a přistoupily ke svému stylu hry. Celý set byl poměrně vyrovnaný, ale v závěru jsme soupeřky už jasně přehrály. Až do konce zápasu jsme si určovaly hru my. Donutily jsme soupeřky k chybám a s prostřídanou sestavou jsme 2. i 3. set jasně vyhrály.

Po prvním vítězství jsme do 2. zápasu nastoupily s velkým klidem. V prvním setu jsme tak opět prohrávaly, ale nenechaly jsme si ho nijak utéct a přitáhly ho na svou stranu. Další dva sety jsme měly opět pevně v rukách.

Po obou vyhraných zápasech jsme si vyzkoušely nové podání rukou ...nebo spíše loktů. Myslím si, že jsme první utkání odehrály zodpovědně a jako jeden tým nejen v poli, ale i na lavičce. Nakonec jsme do řádného protažení zapojily i taneční vložku.


Komentář trenéra:

Bylo to klasické úvodní utkání sezóny, kdy začátek byl poněkud nervózní a jen pomalu jsme se dostávali do tempa. Dokud soupeř cítil šanci, že by mohl uhrát dobrý výsledek, byl aktivní a bojovný, ale jak jsme postupem času získávali herní převahu, jeho výkon klesal. Pokud bylo třeba, zabrali jsme a soupeře přehrávali zejména kvalitním podáním a také útokem. Soupeři jsme tak nenechali ani jediný set a v žádném setu jsme nemuseli jít do koncovky (soupeř neuhrál v žádném setu více jak 20 bodů).

Velkým pozitivem je, že do utkání od začátku sice nastupovala základní sestava, ale od poloviny utkání nastoupily i všechny další hráčky a zápas s přehledem dovedly do vítězného konce. Dokázali jsme účinně podávat, když zejména Anička Šebestová a Zuzka Limlová zatížily konto soupeře mnoha přímými body z podání. Na útoku se nejvíce dařilo Kristýně Seidlerové, které velmi úspěšně sekundovala na účku neustále se lepšící Anička Petrová a na smeči Terezka Mokričková. Hru s přehledem dirigovala na náhře Simča Topinková, která jen v 1. setu získala pro tým 3 body pomocí šikovných ulívek z druhé do pole soupeře. Jistotou, jako již tradičně, byla na liberu Evča Nováková, která nejen skvěle odpřihrávala, ale také v poli vybrala spoustu zdánlivě ztracených míčů. Pochválit je třeba ale celý tým, tedy i hráčky, které nejsou výše uvedeny jmenovitě.

Podali jsme jistý a týmový výkon, ale soupeř, byť se proti loňsku velmi zlepšil, nás nedonutil zabrat na 100 %, Plný bodový zisk a hlavně předvedeny výkon nás ale dobře nastartoval do dalších bojů, kde bude třeba zabrat již naplno, pokud chceme splnit náš stanovený letošní cíl. Naším dalším soupeřem bude v sobotu 26.9. Třebíč, s níž se utkáme na Palachovce.

Výsledek:
TJ Sokol Štoky - TJ Žďár na Sázavou 0:3 (-17, -13, -16) a 0:3 (-20, -17, -17)Fotky k článku 
tabulky
P Z B
1. TJ Velké Meziříčí 2 6
2. Spartak Pelhřimov 2 6
3. Slavoj Polná 2 6
4. SK Jihlava 2 5
5. VK Třebíč 2 1
6. TJ Sokol Okrouhlice 2 0
7. TJ Žďár nad Sáz. 2 0
8. TJ Sokol Štoky 2 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2020 / HTML 4.01 and CSS valid