Kadetky v improvizované sestavě vybojovaly 1 vítězství 06.10.2014 | Zápasy

V sobotu 4. října vyrazilo 7 hráček a 2 trenéři směr Nové Veselí, aby absolvovalI úvodní turnaj krajského přeboru kadetek.

Začátek sezóny je bohužel poznamenán zraněními a nemocemi, takže jsme v sestavě měli pouze 1 hráčku, která věkem spadá do kadetek (Gabča), a dalších 6 jsou věkem ještě starší žákyně. Chyběly nám zraněné „kotníkářky“ Míša a Dáda a také Anička, která musela tentokrát plnit mimovolejbalové povinnosti. Zraněnou kapitánku Míšu v této roli vystřídala Gabča.

Nastoupili jsme v sestavě s Gabčou a Bárou na bloku, na náhře byla Klára s Kájou a na smeči se střídala trojice Niky, Verča a Eliška. Nervozita na začátku soutěže a v podvědomí uložený pocit, že nejsme v optimálním hráčském složení, se projevily naplno hned od začátku, a to zejména na příjmu. Nebyly jsme aktivní, dávali si přednost, kdo míč zahraje, špatně na příjmu komunikovali, což způsobilo, že v úvodním setu zápasu s Humpolcem jsme rychle prohrávali 1:6. Zklidňující time nás trochu srovnal, zlepšila se přihrávka a zejména podání, což vedlo k obratu v utkání a našemu vedení 18:15. Ani vedení 20:18, ale nestačilo a sérií vlastních nevynucených chyb jsme prohráli 21:25. Druhý set byl přesnou kopií prvního. Po sérii špatných příjmů od začátku prohráváme, pak se hra vyrovná až do stavu 22:22 a opět naše chyby (zkažené podání, útok do autu, špatný příjem), které dohrají set na konečných 23:25.

Prohra 0:2 se soupeřem, který byl více než hratelný, mrzí, ale stanovujeme novou taktiku na příjmu, domlouváme se na lepší komunikaci a také snaze minimálně kazit a jdeme na hlavního favorita soutěže – Nové Veselí, které bylo tentokrát vedeno na postu trenéra Olgou Čermákovou. Odhodlání a motivace dělají zázraky a máme snový nástup do utkání, když skvělým podáním rozvracíme příjem soupeře a drtivě vedeme 17:7! Ale jako už mnohokrát předtím začne fungovat obava, že bychom snad mohli vyhrát a po každé chybě přidáváme další, vedeme sice ještě 22:20, ale pak se stav vyrovná na 24:24 a koncovce zkušenější soupeř vyhrává těsně 26:24. Prohra po takovém průběhu setu by rozhodila i mnohem zkušenější týmy, než jsme my, takže ve druhém setu prohráváme hladce 25:15.

Zbývá poslední utkání s Pelhřimovem. Snažíme se, ale nic se nedaří, 1. set je jednoznačný pro Pelhřimov (12:25). Říkáme si, že už to může být jen lepší a že není co ztratit, a v duchu našeho mota do toho jdeme po hlavě. A najednou to z nás spadlo a začalo vše jít. Vedeme 10:4 a celý set držíme vedení až do konečného stavu 25:21. Jdeme na rozhodující set s odhodláním získat ještě další bod. Vyrovnaná hra končí v koncovce, kterou urveme 15:12 a získáváme po hodině a 2 minutách cenné vítězství v poměru 2:1.

Sedm statečných vybojovalo cenné 2 body, byť to mohlo být i více, ale… . Zvládly jsme zápasy odehrát v improvizované sestavě a získaly další zkušenosti, které nejdou natrénovat, jen vstřebat ze hry. Zejména pro Elišku, Káju a Niky to byl doslova křest ohněm, ale nutno říct, že jej zvládly dobře a odvedly standardní výkon. Zjistili jsme, že všichni soupeři budou hratelní a pokud budeme v kompletní sestavě, není se třeba ničeho bát a ztracené body získáme zase zpět. Už třeba 18. října na dalším klání, tentokrát v Humpolci.