Kadetky odehrály poslední utkání základní skupiny 1. ligy 11.12.2016 | Zápasy

Kadetky v sobotu 10.12. odehrály v domácím prostředí poslední utkání základní skupiny 1. ligy s lídrem tabulky Sokolem Brno. V improvizované sestavě podaly statečný výkon, ale podlehly soupeři dvakrát 1:3. Komentář k utkání napsala zastupující kapitánka týmu Klára Mokričková.

Do dnešního zápasu jsme šly v provizorní sestavě, jelikož naše nahrávačka, Kája, je nemocná. Řešilo se, zda se bude hrát s liberem nebo bez. Domluvili jsme se na hru bez libera. Naše sestava vypadala takto: já - nahrávačka, Barča a Eliška - smeč, Verča - účko, Terka a Eliška J. - blok a na hřiště se postupně dostala Áďa, Klárka J., Niky.

První zápas byl z naší strany velmi odchozený. Do pole nám padaly primitivní míče. Zápas jsme prohrávaly 0:2 na sety, ale ve třetím setu jsme se zvedly a dokázaly jsme ho vyhrát. Náš výkon ve 4. setu byl opět podobný jako v prvních dvou. Nedařil se příjem a do pole nám padaly jednoduché míče. Zápas skončil naší prohrou 1:3.

Do druhého zápasu jsme šly s liberem, kterým se stala Barča. První set byl úplně jiný než sety doposud. Dařil se nám příjem, podání i smeče. Na podání se hlavně dařilo Niky a Elišce F. Holkám také šlo vytloukat bloky. Druhý set se vyvíjel dobře pro nás, ale naše chyby nás velmi srážely. Koncovku jsme prohrály těsně 25:27. Ve 3. a 4. setu jsme se nesoustředily, nemohly jsme přijmout. Tento zápas jsme prohrály opět 1:3.

Myslím si, že jsme na našeho soupeře měly, ale to bysme nesměly udělat tolik chyb...

Skončila základní skupina 1. ligy, ve 2. části soutěže budeme hrát skupinu o udržení, kam se kromě nás z naší skupiny dostala Česká Třebová a Nové Veselí. Bereme si s sebou 12 bodů (vzájemná utkání ze skupin se započítávají), což vůbec není špatné, a našimi dalšími soupeři budou týmy Prostějova, Nového Jičína a Junior Brno. Dosavadní průběh našeho fungování v 1. lize zmapuje souhrnný článek, který se v současnosti připravuje.