Kadetky doma za 6 bodů 07.12.2014 | Zápasy

V sobotu se letos poprvé představily na domácí palubovce kadetky. Jelikož se hraje turnajovým systémem, počtvrté v sezóně se utkaly se stejnými soupeři, a to Novým Veselím, Pelhřimovem a Humpolcem.

Bodově se nám celkem dařilo, ale předvedená hra byla daleko za našimi předchozími výkony. Nedařil se nám příjem, vázla komunikace mezi hráčkami, dávaly jsme si přednost v poli a celkový herní projev postrádal naši tradiční bojovnost a hlavně radost ze hry.

K utkáním jsme nastoupili v sestavě s pravidelně se střídajícími nahrávačkami Aničkou a Klárou (každá hrála vždy 1 set), na smeči byla Niki a Bára, blok zajišťovala Míša s Gabčou a na post účka hrála Verča. Na lavičce pak tým jistila Romča a Kája, obě s pošramocenými zády, takže se šetřily na nedělní zápas za žákyně.

Úvodní utkání s Humpolcem začalo z naší strany velmi vlažně, soupeř hrál velmi obětavě v poli, my naopak kazili i lehké míče, takže jsme rychle prohrávali 3:9 a musel přijít „probouzecí“ time. Po něm jsme přitlačili na podání a rázem to bylo 9:8 pro nás a následně dokonce 21:16. Naše úsilí opět polevilo, čehož soupeř dokonale využil a srovnal stav na 23:23. V dramatické koncovce jsme nakonec soupeře udolali 27:25. Lekce z 1. Setu ale nestačila a opět se opakoval stejný scénář, kdy jsme prohrávali 3:8 a teprve po oddechovém čase a „mytí hlav“ jsme opět začali hrát. Set spěl zase do koncovky, ale od stavu 21:21 jsme soupeře nechali uhrát jen 1 bod a vyhráli 25:22 a celkově 2:0.

Ve 2. utkání proti Veselí se naplno projevily naše problémy s přihrávkou podání. Soupeř nás přitlačil kvalitním servisem a my si nemohli připravit útok, takže jsme míče jen přehrávali na jeho polovinu, za což nás trestal tvrdým útokem a my na to nenašli protizbraň. Oba sety jsme tentokrát prohráli zcela jasně a zaslouženě 25:15 a ztratili 3 body.

V posledním utkání proti Pelhřimovu jsme zvítězili 2:0 po setech 25:18 a 25:16, ale naše hra stále postrádala bojovnost a radost z předchozích turnajů. Celkově jsme získali 6 bodů, což znamená, že jsme stále na 2. příčce a odskočili jsme týmům za námi (na 2. Humpolec máme náskok 14 bodů). Stejně tak nám ale odskočilo Veselí, které je zatím suverénní, vede o 10 bodů a podařilo se nám jej porazit zatím pouze jednou, a to právě na minulém turnaji.

Všichni jsme se shodli, že jsme si tentokrát prostě vybrali „den blbec“, který potká v sezóně každý tým, nám se to bohužel stalo doma, což je dvojnásob nepříjemné. Každý tým někdy potřebuje tzv. vrátit na zem, aby neusnul na vavřínech a měl snahu na sobě makat a posunovat se vpřed.

Je dobře, že je to již za námi a příští týden na dalším turnaji, tentokrát ve Veselí, předvedeme určitě mnohem lepší výkon :-)