Kadetky dokázaly v Českém poháru proniknout do absolutní elity 21.11.2021 | Zápasy

Kadetkám se podařil husarský kousek, když v rámci Českého poháru, který se tentokrat odehrál 20. a 21. listopadu v Litni nedaleko Berouna, vyhrát všech 6 zápasů se svými soupeři a s plným počtem bodů a při skóre setů 12:0 postoupily do elitní skupiny A, kde jsou převážně extraligové celky, s nimiž se utkají koncem ledna 2022. Komentář k úspěšnému vystoupení napsal benjamínek týmu (ale jinak velmi platný člen týmu) Zoja Pelikánová.

V sobotu 20.11. jsme brzo ráno vyrazily do obce Liteň, nedaleko Berouna na první kolo Českého poháru kadetek ve skupině B.

Hned jak jsme přijely, jsme zjistily, že místo plánovaných 7 zápasů budeme hrát pouze 6, protoze jeden soupeř, Chlumec nad Cidlinou, nepřijel.

Víkend jsme začaly zápasem proti Havlíčkovu Brodu, první set jsme soupeře jasně přehrály ve všech činnostech (25:9). V druhém setu jsme je trochu podcenily a měly pár zaváhání, ale i druhý set jsme vyhrály.

Druhý a třetí zápas proti České Třebové a Poličce probíhal v podobném duchu, v čem jsme však byly lepší, byl útok a podání. Potom jsme měly velmi dobrý oběd a s plným břichem jsme se vrhly na pražský Braník, který jsme taky zvládly a následoval nejtěžší zápas proti extraligovému týmu Mikulova Praha. Neztratily jsme hlavu, mluvily jsme spolu, pomáhaly si, věřily si a zkrátka hrály jako tým. Díky tomu jsme vyrovnaný zápas v dramatických koncovkách obou setů vyhrály 2:0 (vždy 25:23).Pak jsme si objednaly vítěznou pizzu, vyslechla pochvalu od spokojených trenérů a jely přespat na náš luxusní čtyřhvězdičkový hotel v Berouně.

Ráno nás čekal poslední zápas s Rtyní v Podkrkonoší, který jsme také vyhrály 2:0 a do zápasu se zapojily úplně všechny naše hráčky. Kolem 11 hodin jsme neporaženy a maximálně spokojeny vyjely nazpátek k nám do Žďáru.