Kadeti získali v Jihlavě pouze 4 body 26.11.2014 | Zápasy

Po třetím turnaji v Třebíči se náš tým dostal s jednobodovým náskokem na druhou postupovou příčku v tabulce a pro turnaj v Jihlavě bylo cílem ji udržet a případně zvýšit náskok na dotírající Jihlavu.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Velkému Meziříčí v nejsilnější sestavě s odhodláním je konečně co nejvíce potrápit a porvat se alespoň o premiérový bodík tzn. zisk setu. Být vyrovnaným soupeřem se nám dařilo v každém setu pouze do 11 bodů, poté nám vždy Velmez bodově výrazně odskočil, když nás začal převyšovat na podání a především na útoku. Po podprůměrném výkonu jsme prohráli jednoznačně 0:2 (-16,-14).

Hned po tomto utkání nás čekal zápas proti Třebíči, který jsme po zlepšeném výkonu ve všech herních činnostech oproti předchozímu zápasu bez větších problémů zvládli a připsali si tak povinné body za vítězství 2:0 (14,15).

V posledním zápase turnaje nás čekal přímý boj s Jihlavou o druhé místo v tabulce. Již tradičně to byla bitva o každý míč, ve které jsme víc jak polovinu prvního setu zaostávali o 3-4 body. Zvýšenou bojovností a kvalitním útokem jsme začali dotahovat ztrátu až na rozdíl jednoho bodu, ale nervově vypjatou koncovku jsme bohužel nezvládli, když se naši smečaři začali bát zaútočit a darovali soupeři lehké míče k zakončení. Výsledkem byla porážka 22:25. Ve druhém setu se scénář zápasu opakoval, ale v koncovce se nám podařilo dostat zápas do třetího setu, když jsme odvrátili 3 mečboly soupeře a otočili jsme ze 21:24 na 26:24. Rozhodující třetí set byl opravdovou nervydrásající bitvou, kterou bohužel rozhodly naše čtyři chyby za sebou (2x na podání a 2x špatná hra v poli) v samotné koncovce a set jsme ztratili 12:15.

Zisk pouhých čtyř bodů nám sice stačí k udržení druhého místa v tabulce, ale už se o něj dělíme s Jihlavou. O postupu do finálové části soutěže tedy rozhodne poslední prosincový turnaj ve Velkém Meziříčí a především znovu přímý zápas se ŠSK Demlova Jihlava.

Sestava: Smolda, Sob, Gregy (blok), Denny (náhra), Luky, Škraby (smeč), Honza, Čajda (účko), Šimi (libero)

Ještě poděkování za výpomoc s dopravou Kamilu Pavlíkovi a Milanovi Smolíkovi.