Kadeti zahájili druhou část soutěže matným výkonem 26.01.2015 | Zápasy

25.1. se odehrál v Třebíči první turnaj druhé části soutěže, kde kromě domácích nastoupili i týmy z Pardubického kraje – Česká Třebová a Choceň.

Do prvního zápasu proti Č.Třebové jsme nastoupili velice koncentrovaně a od začátku jsme si získali několika bodový náskok, nicméně náš výkon upadal a nakonec z toho byla vyrovnaná koncovka naštěstí v náš prospěch. V druhém setu jsme si odpustili výrazné polevení ve výkonu a zápas dotáhli do vítězného konce.

Následující zápas s Chocní nabídl volejbal o poznání lepší. Tým Chocně se opíral o kvalitní přihrávku a následný rychlý útok z kůlu i středu, což nám dělalo značné potíže. Dokázali jsme držet krok do stavu 10 a poté jasně Choceň dominovala. Ve druhém setu jsme výkonem nespadli na dno, ba naopak přistoupili jsme na hru Chocně a byli jsme vyrovnaným soupeřem. V koncovce jsme se nechali rozhodit několika špatnými rozhodnutími rozhodčího a 4 nevýrazné útoky znamenaly konec nadějí na 3. Set.

V posledním zápase proti domácím jsme pokračovali v přistupování na hru soupeře, ale to znamenalo rapidní pokles úrovně. Prohra 2:1 s týmem, s kterým jsme měli vyhrát, nakonec turnaje zamrzela.

Vyjádření trenéra: ,, Dokážeme sehrát opravdu volejbalové výměny a další míč zahrát jako bychom volejbal nikdy nehráli. Volejbal je náročný sport na koncentraci a to ještě nezvládáme. Cesta je pravidelné a poctivé trénování, vyhledávání jakékoli příležitosti zahrát si volejbal.“

Soupiska: Sobotka, Šimek, Škarka, Gregor L., Gregor J., Kalina J., Smolík, Peňáz, Parcl, Loub, Augustin, Pavlík.

Díky patří p. Smolíkovi a p. Pavlíkovi za odvoz!