Juniorky absolvovaly v Havlíčkově Brodě 2 pětisetové bitvy 02.11.2015 | Zápasy

V neděli 1. listopadu tým juniorek vyrazil do Havlíčkova Brodu.

Těšili jsme se, že si konečně zahrajeme dobrý volejbal, protože v minulém kole nás Třebíč moc nepotrápila, naopak nyní nás měl čekat kvalitní soupeř hrající klasický volejbal, což nám sedí mnohem lépe. Již při rozcvičení bylo jasné, že soupeř má své kvality a že bude třeba makat naplno.

Do prvního zápasu jsme nastoupili na náhře s Klárou, na bloku Míša s Gabčou, na smeči Eliška a Barča a na účku Anička. Začátek nám vyšel skvěle, díky kvalitnímu podání a dobré obraně jsme se ujaly vedení 8.3. Pak ale soupeř přitlačil na podání a začal tvrdě útočit a srovnal stav na 14:14. Oba týmy se pak přetahovaly o každý bod, ale v závěru se projevila větší zkušenost a vyzrálost domácích hráček, které uhrály koncovku a celý set 25:21. Po celý set jsme si vlastně zvykali na to, že už zase musíme hrát klasický volejbal se vším, co k tomu patří. Do 2. setu jsme vlétli naplno a zejména díky skvělému podání Aničky a Elišky a obraně jsme soupeře přejeli rozdílem třídy 25:10. Třetí set byla velká bitva se šťastným koncem pro soupeře. Prohrávali jsme v koncovce 21:24, ale dokázali jsme srovnat na 24:24. Soupeř pak ale uhrál 2 body a 3. set byl jeho. Prohraná koncovka nás správně nakopnula a šli jsme bojovat o tiebreak. Makalo se v poli i na síti, přidali jsme kvalitní blok, což přineslo zisk 4. setu a výsledek 25:18. Tiebreak se nám povedl skvěle, udělali jsme jen 1 chybu na podání a 3 útoky, jinak vše šlapalo jako hodinky. Vedení 8:4 jsme dokázali udržet až do konce a konečný stav 15:11 znamenal nejen výhru 3:2, ale také naši velkou radost. Zvrátili jsme nepříznivý stav 1:2 a dokázali otočit zápas s mnohem zkušenějším soupeřem.

Po hodinové pauze jsme šli na druhý zápas. Změnili jsme systém, když Klára se přesunula z náhry na libero a její místo zaujala Kája. Soupeř se z 1. zápasu poučil a notně přitlačil na podání i útoku. Než jsme se s tím srovnali, prohráli jsme první set 25:16 a druhý 25:22. Řekli jsme si, že musíme zabrat a že chceme urvat ještě nějaké body. Najednou vše začalo fungovat, opět skvělé podání, kvalitní blok i obrana v poli. Makalo se a odměnou byl zisk 3. a 4. setu (25:16 a 25:15). Opět se šlo do tiebreaku. Začátek nám utekl na 1:4, ale strany se točily za stavu 6:8. Pak se opět tahalo o každý bod, až soupeř odskočil na 12:14. Zamakali jsme a srovnali na 14:14. Koncovku ale tentokrát uhrál zkušenější soupeř, i když nejtěsnějším poměrem 16:14.

Zisk 3 bodů, ale zejména předvedený výkon nás určitě může těšit. Hráli jsme výborně a opět se potvrdilo, že čím kvalitnější soupeř, tím lepší jsme i my. Soupeř byl vyhranější a zkušenější, ale my sjme prokázali nejen bojovnost, ale i nesporné volejbalové kvality. Pochválit zaslouží celý tým, ale rád bych zmínil některá čísla ze statistik. Nejlepší hráčkou (a to nejen podle statistiky) byla tentokrát Míša, která jako správná kapitánka tým táhla svým výkonem. Dokázala soupeře potrápit blokem (10 bodových bloků) i útokem (17 přímých bodů), výborně pracovala v obraně i v poli a dala soupeři 3 esa. Výborně zahrála také Anička na účku, která svým nenápadným způsobem získala pro tým také 30 bodů (14 es, 15 bodových útoků a 1 bodový blok). Nejlepším útočníkem byla Barča, která zatížila konto soupeře 24 body z útoku a přidala k tomu ještě další 2 body za esa. Eliška bodovala 14krát na útoku, dala 6 es a 2krát zablokovala. Gabča bodovala 3 esy, 12 útoky a 2krát zablokovala útok soupeře. Také obě nahrávačky, kromě toho, že připravovaly náš útok a skvěle hrály v poli, získaly přímé body z podání (Klára 2 a Kája 1).

Celkově jsme dali 31 es a naopak udělali 18 chyb na podání (tedy jen 9 % všech našich podání). V útoku jsme se přiblížili magické hranici 50% úspěšnosti (měli jsme 47 %). Dařil se také blok, kde jsme získali 15 bodů (z toho Míša celých 10). Výborně opět zahrála Klára na liberu, kde dodávala našemu týmu vnitřní klid a jistotu. Kája dobře zvládla roli nahrávačky ve 2. zápase.

Závěrem bych chtěl říct, to, co jsme řekl hráčkám po skončení obou utkání. Výsledek je fajn, ale důležitá je předvedená hra. Už hrajeme opravdový a velmi koukatelný VOLEJBAL, ne odbíjenou :-)

V tabulce jsme nyní na 2. místě za KTCM Vysočina, což je tým, který bude naším soupeřem v neděli 15. listopadu v našem domácícm prostředí.