Volejbal Žďár nad Sázavou

Články ze zápasů

Juniorky zbytečně nechaly soupeři 1 výhru 28.09.2020 | Zápasy

Juniorky se v neděli 27.9. v domácím prostředí utkaly s Pelhřimovem. Komentář k utkáním napsala kapitánka týmu Viki Rossí a stručně doplnil trenér Pavel Veselý.


Komentář kapitánky:

V neděli 27.9. jsme odehráli domácí utkání proti Pelhřimovu "B", alias Pelhřimovu "A".

Do zápasu jsme nastoupili uspaně a soupeř nám jen přehazoval netrefené míče. Nedokázali jsme míč dostat na zem a pořádně přihrát, míče nám buď všude létaly, nebo jsme je přihráli daleko od sítě a nemohli jsme proto využít naše blokařky. Již prohraný set nám zachránila Lucka, která přišla z lavičky a ukázala nám, jak má fungovat střídající hráčka. Dařilo se jí na podání i skládat smeče a pomohla nám ten ztracený set nakonec vyhrát. Opak té uspané hry byl náš třetí set, kdy jsme hráli, byly jsme natěšené a všechno nám šlo, o tom také vypovídá výsledek 25:9. Čtvrtý a pátý set byl zase takový uspaný, i když jsme se v tiebreaku snažili ze všech sil zvrátit prohranou koncovku.

Do druhého zápasu jsme nastoupili lépe a zase se to projevilo na výhře 3:0. Dařilo se nám více na podání, vybírat míče v poli a i přihrávka na síť a tím zapojení středovek. Hra byla celkově lepší a zapojili jsme do hry i všechny hráčky.


Komentář trenéra:

První utkání bylo z naši strany opravdu hodně špatné, nedokázali jsme udržet pozornost a hrát celou dobu naplno, dělali jsme v poli naprosto zbytečné chyby, což se nám vymstilo a přišli jsme zcela zbytečně o 2 body. Za vše hovoří to, že vyhrajeme set poměrem 25:9, abychom vzápětí další set prohráli 16:25. Po prvním zápase jsme si v šatně některé věci pojmenovali naplno a do druhého zapasu nastoupili mnohem koncentrovaněji. Výsledky setů druhého zápasu hovoří za vše, soupeř se nedostal ani v jednom přes 19 bodů. To jen potvrzuje, že to nebylo o soupeři, ale jen o našem přístupu a výkonu. Ověřili jsme si, že takto k zápasům přistupovat nemůžeme, je otázkou, zda se z toho do budoucna už konečně poučíme. Další příležitost k tomu budeme mít už v neděli v Třebíči.

Výsledek:
TJ Žďár na Sázavou - TJ Pelhřimov 2:3 (-21,23,9,-16,-11) a 3:0 (17,14,19)

Fotky k článku 
tabulky
P Z B
1. TJ Velké Meziříčí 2 6
2. Spartak Pelhřimov 2 6
3. Slavoj Polná 2 6
4. SK Jihlava 2 5
5. VK Třebíč 2 1
6. TJ Sokol Okrouhlice 2 0
7. TJ Žďár nad Sáz. 2 0
8. TJ Sokol Štoky 2 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2020 / HTML 4.01 and CSS valid