Juniorky zakončily základní skupinu 2. ligy 2 prohrami 07.01.2024 | Zápasy

V sobotu 6. ledna odehrály juniorky ve Svitavách svá poslední utkání základní skupiny 2. ligy. Krátký komentář k utkáním napsala blokařka Isa Haluzová.

První utkání tohoto roku jsme odehráli ve Svitavách, kam jsme odjeli v počtu 8 hráček.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s tím, že chceme hrát dobrý volejbal. Snažili jsme se, dařilo se nám sice na bloku, ale soupeřky měly podstatně lepší příjem a celkově skoro nechybovaly, naopak kvůli velikému množství našich nevynucených chyb (zkažené podání, útok do sítě, nevybraný lehký míč v poli, špatná komunikace...) jsme první zápas prohráli jednoznačně 3:0.

Ve druhém zápase to ze začátku bylo dobré, v úvodním setu jsme vedli asi o 10 bodů, ale dělali jsme pořád ty stejné chyby, a proto nás soupeřky rychle dohnaly a set získaly. V následujících 2 setech se tento scénář opakoval opět pořád dokola. Naše jasné vedení, pak spousta našich zbytečných chyb a dlouhá bodová šňůra soupeřek. Soupeřky tak zaslouženě získaly i druhý zápas 3:0.

Sestava:
Kiki libero, Áňa - náhra, Niki - účko, Jolča a Barča - smeč, Lucka, Isa a Barča - blok

Výsledek:
TJ Svitavy - TJ Žďár nad Sázavou 3:0 (8,21,11) a 3:0 (15,21,23)

Doplnění trenéra:
V základní skupině 2. ligy jsme skončili na posledním 6. místě s pouhými 2 výhrami. V další části soutěže nás čekají utkání systémem doma - venku se 3 soupeři, kteří skončili ve druhé skupině na 4.-6. místě, což jsou Náchod, Turnov a Dansport Praha.