Juniorky zahájily sezonu 2 výhrami bez ztráty setu 09.10.2016 | Zápasy

Juniorky jako poslední tým Žďárské volejbalové mašiny zahájily sezonu. Komentář k utkání napsala Míša Janovská, která kvůli doléčování zranění z přípravy fungovala místo na hřišti v pozici asistenta trenéra.

V úvodu sezóny jsme se utkaly v Třebíči s domácími a holkami z Pelhřimova. Do utkání nastoupilo 9 hráček, které se postupně všechny zapojily do hry. Já jako kapitánka jsem se ale koukala na hru pouze z lavičky, kvůli zraněnému kotníku.

Do prvního utkání proti Třebíči nastoupila sestava: Kája na náhře, Anička na účku, Bára s Domčou na smeči a Gabča s Eliškou J. na bloku. V druhém setu vystřídala Báru Niki.

Ze začátku jsme měly problém, abychom se nepřizpůsobily hře soupeře, kazily jsme lehké míče, ale dokázaly jsme se vzpamatovat a pohlídat si všechny 3 sety. První výhra byla naše - 3:0 (14,23,14). Ovšem stoprocentní výkon to nebyl, hrály jsme jen to, co jsme potřebovaly.

V 2. zápase proti Pelhřimovu se vystřídala Eliška F. s Barčou na smeči, jinak se sestava nezměnila. V prvním setu jsme se opět přizpůsobily soupeři, náš výkon kolísal, a proto byl stav velmi vyrovnaný. Nakonec jsme urvaly dramatickou koncovku a vyhrály 29:27. Další dva sety se odvíjely úplně v jiném duchu. Soupeřky jsme jasně přehrávaly, velkou zásluhu na tom má Domča s Eliškou F., které zazářily na síti a Anička, která skvěle podávala. I v druhém zápase jsme si dokázaly poradit se soupeřkami a podruhé vyhrály 3:0 (27,16,13).

Myslím, že jsme si lepší začátek sezóny nemohly přát a doufáme, že se nám bude dařit i nadále. :)