Juniorky zahájily 2. ligu zápasy v Kolíně 18.09.2023 | Zápasy

V neděli 17. září cestoval tým juniorek (U20) k prvnímu soutěžnímu utkání letošního ročníku 2. ligy do středočeského Kolína. Komentář k utkáním napsal trenér Pavel Veselý.

Takový počet zraněných hráčů či hráček na začátku sezony jako trenér nepamatuji... Před prvním utkáním vypadly ze sestavy hned 4 hráčky (2 výrony kotníku, 1x rozříznutá noha a 1x noha přejetá autem). Takže už tak omlazená sestava oproti loňské sezoně musela být omlazena ještě více, a to 3 hráčkami ze starších žákyň. Nakonec jsme v dostatečném počtu 9 hráček v neděli ráno odjeli směr Kolín, když jsme předtím v týdnu v této sestavě absolvovaly alespoň 3 tréninky, abychom se vzájemně na hřišti nemuseli představovat. Největší problém byl na postu nahravačky, na kterém zaskakovala věkem starší žákyně Verča Kočíková za zraněnou a ještě do Anglie odcestovanou Áňu. Nutno říct, že na to, že to byl její první zápas v juniorské kategorii, si nevedla vůbec špatně a i díky ní jsme odehráli 2 kvalitní utkání. Premiéra v juniorské kategorii to byla i pro dalších 5 hráček, takže prostě pořádný křest ohněm.

Body jsme tentokrát ještě nepřivezli, zisk setu byl sice dvakrát na dosah, ale zkušenější soupeř si koncovky otočil i díky našim chybám ve svůj prospěch. Do hry se zapojilo všech 9 hráček a každá odehrála minimálně 1 celý zápas. Soupeři jsme se vyrovnali na útoku, ale zaostávali jsme na přihrávce, obraně v poli a také v efektivitě podání, které jsme bohužel často kazili. Pokud jsme dokázali účinně podat, obrázek hry se najednou zcela změnil. Toto se nám dařilo vždy až ve 3. setech obou zápasů, kde jsme soupeřky zatlačili podáním a získali výraznější vedení (12:5 a 7:1). pak ale soupeřky zabraly a díky menšímu počtu chyb sety otočily. Zkušenosti se ukázaly také v koncovce posledního setu, kde jsme neudrželi slibné vedení a 4 vlastními chybami, špatnou komunikací a nepozorností set soupeři doslova darovali. Ale chybami se člověk učí...

Nyní máme 14 dní přestávku, takže potrénujeme, co je třeba (zejména komunikaci v poli) a pak jedeme k druhému utkání na palubovku Pardubic. Už bychom měli být v kompletní sestavě i s kmenovou nahrávačkou, takže by se to mělo projevil na našem výkonu zejména na útoku.