Juniorky z Brna dovezly další prvoligový bod 04.12.2021 | Zápasy

Juniorky v sobotu 4. prosince jely na palubovku brněnských Jehnic, odkud dovezly další ligový bod. Komentář k utkáním, která byla ze strany domácích organizačně absolutně nezvládnuta, napsala blokařka Anička Šebestová.

Tentokrát jsme zavítali do domácího prostředí soupeře, kde jsme ještě nehráli. Hned na začátku utkání jsme se ale podvědomě smířili s tím, že hra nebude ideální, protože kromě toho, že síť byla natažená o 5 cm níže (tedy na žákyně),tak nebyl delegován žádný rozhodčí a soupeř dokonce neměl ani žádného zapisovatele, který by uměl psát zápis... Nakonec se ale našel tamní ochotný tatínek, který zápas odpískal. A u zápisu se pravidelně střídalo libero a blokařky soupeře, stejně jako na hřišti. My psali postavení na lístky, soupeř postavení psal přímo do zápisu... A síť jsme upravili do pravidly stanovené standardní výšky...
V 1. zápase se nám nedařil útok ani podání, jak bychom si představovali. Soupeř nehrál nějak zvlášť dobře. To my jsme dělali zbytečné chyby, které nás následně stály utkání. V prvním zápase jsme prohráli 3:0.
Druhý zápas byl oproti tomu prvnímu mnohem lepší. Od 1. setu se nám začalo dařit na podání a i na útoku jsme byli důraznější. Proto jsme také vyhráli první set. Ten druhý patřil soupeři, když jsme sice nejprve vedli o 6 bodů (12:6), ale nechali se zahnat do koncovky, kterou soupeř zvládl lépe. Následně si Jehnice urvaly pro sebe další set. V tom čtvrtém jsme se ale vzchopili a dotáhli ho bojovným výkonem do vítězného konce. Následoval tiebreak, kde jsme si soupeře nechali hned od začátku utéct. Spousta našich zkažených podání nám vůbec nepomohlo, a proto si soupeř vzal i poslední set.

Výsledek:
Sokol Brno-Jehnice - TJ Žďár nad Sázavou 3:0 (20,22,17) a 3:2 (-25,17,19,-18,11)