Juniorky vezou výhry z Třebíče a vedou tabulku 04.10.2020 | Zápasy

Komentář ke 2 výhrám juniorek v Třebíči napsala Barča Žemličková.

V neděli 4.10. jsme vyrazily do Třebíče. Do 1. zápasu jsme nastoupily v sestavě Terka na náhře, Terezka na účtu, Viky s Luckou na smeči a já s Eliškou na bloku. První set jsme hladce vyhrály 25:14 a v zápětí i druhý 25:20. Do 3. setu jsme šly s tím, že už je to jasný a máme to prostě v kapse, ale Třebíč nás hned přesvědčila, že to zadarmo mít nebudeme. Přestaly jsme účinně podávat, pole moc nefungovalo a hrály jsme na útoku tak opatrně, že jsme nedokázaly složit míč na zem. 3. set jsme tedy prohrály a šly jsme do 4. setu s tím, že to teď prostě musíme urvat a do tibreaku rozhodně nechceme. Trochu jsme začechraly se sestavou a na smeč šla Terezka s Viky, na blok Anežka s Eliškou, na náhru Simča a já na účko. Po trochu hektickém začátku jsme nakonec vyhrály 25:20 nejen poslední set, ale i celý zápas 3:1.

Do 2. zápasu jsme nastoupily v sestavě, ve které jsme dohrávaly první zápas, jen na náhru se vrátila Terka. Opět jsme trochu usnuly a začátek totálně vypustily, a to se také ukázala na bodech, kdy nás Třebíč hned v 1. setu porazila, byť v koncovce 25:23. Do 2. setu jsme zase trochu promíchaly sestavu a na náhru místo Terky šla Simča a na blok místo Elišky Ráďa. Začaly jsme opět hrát naplno, všechno najednou fungovalo, jak má, a s přehledem jsme vyhrály další 2 sety, kde soupeřky uhrály pouze 12 a 16 bodů. Občas byly sice nějaké drobné výpadky, ale všechno jsme to v pohodě zvládly, poslední set uhrály 25:21. Odjely jsme tedy z Třebíče se dvěma výhrami 3:1 a za plný počet 6 bodů a stále vedeme tabulku.

Sestava:
Terka a Simča náhra, Eliška, Anežka a Radka blok, Viki, Sára, Lucka smeč, Barča a Terezka účko a Evča libero

Výsledek:
VK Třebíč - TJ Žďár na Sázavou 1:3 (14:25, 20:25, 25:19, 20:25) a 1:3 (25:23, 16:25, 12:25, 20:25)