Juniorky v Praze nebodovaly 13.03.2023 | Zápasy

V neděli 12.3. absolvovaly juniorky další utkání finálové skupiny 2. ligy, tentokrát na palubovce pražského Meteoru. Komentář k utkáním napsala kapitanka týmu Eva Nováková.

V neděli jsme se brzy ráno vydaly na dvouhodinovou cestu do našeho hlavního města - Prahy. Bohužel jsme musely vyjet v netradiční sestavě, což se promítlo i na výsledcích.

Na liberu to sama výborně zvládla Kiki Kočíková, já, Kristýnka Seidlerová a Agnes na smeči, na bloku Anežka s Kristinkou, náhra Johy a Simča a nakonec na účku Terka a Jolča.

První set byl trochu opatrný, stejně jako vždy. Do druhého setu jsme nastoupily už s trochu větším drivem, dařilo se nám podání a zvládly jsme si poradit s vysokým dvojblokem. Třetí set probíhal dost podobně jako druhý, podaly jsme pár es, vybíraly jsme balony v poli a využívaly blok, ale to všechno nestačilo k výhře, takže první zápas skončil 0:3.

Po zhruba hodinové pauze jsme se vrátily zpět na hřiště na druhý zápas. V prvním setu jsme se praly o každý míč, solily jsme podání a dostaly jsme spoluhráčky do rozpaků. Bohužel napínavý set nakonec skončil výhrou 27:25 pro soupeřky. V druhém i třetím setu jsme byly už celkem vyčerpané, takže oba opět skončily výhrou pro soupeřky a tedy celkovou prohrou 0:3.

Je škoda, že jsme nedokázaly urvat ani jeden bod, ale doufám, že na domácí palubovce příští týden ukážeme soupeřkám, jaký volejbal umíme hrát. Věřím, že tyto 2 zápasy byly dobrou zkušeností pro nás všechny hlavně proto, že jsme si zkusily hrát v trochu neobvyklé sestavě.

Meteor Praha - TJ Žďár nad Sázavou 3:0 (15,14,21) a 3:0 (25,14,14)

Sestava:
Síma a Johy náhra, Kiki libero, Anežka a Kristina blok, Terka a Jolča účko, Týna, Ágnes a Evča smeč

Doplnění trenéra:
Aktuálně jsme spadli až na 4. příčku tabulky, protože ve finálové skupině jsme dokázali získat pouhé 3 body. Do konce sezóny nás čekají ještě utkání se dvěma soupeři v domácím prostředí. V neděli 19.3. odveta s Meteorem a pak 2.4. poslední utkání 2. ligy s Nymburkem.