Juniorky v Havlíčkově Brodu uhrály pouze set 20.10.2019 | Zápasy

Komentář k utkání juniorek v Havlíčkově Brodu napsala blokařka Barča Žemličková.

V neděli 20.10 jsme se vydaly do Havlíčkova Brodu. Šly jsme do toho s tím, že chceme vyhrát. Nastoupily jsme v sestavě Simča na náhře, Klára na účku, na smečích Sára a Viky, na bloku já a Eliška a Evička na liberu. Ale hned 1. set jsme úplně vyhořely. Nefungoval příjem, soupeř se do nás pustil tvrdým podáním a tím pádem jsme ani nemohly útočit. Druhý set pokračoval ve stejném duchu a my jsme se jako tým dostaly na psychické dno. Do třetího setu jsme šly s tím, že nemáme co ztratit. Chtěly jsme si to hlavně užit. A najednou to začalo fungovat! Přihrávaly jsme, následně tvrdě smečovaly a dokonce i podávaly na jedničku. Set jsme tedy vyhrály a šly jsme do dalšího setu. Ze začátku jsme hrály dobře, ale uprostřed jsme opět vypustily a za stavu 24:9 pro soupeře šla na podání Viki. Zcela bezchybně podávala a najednou zase všechno začalo fungovat a stáhly jsme je až na stav 24:19, kdy jsme dostaly bod a prohrály jsme tedy celkově 3:1.

Ve 2. zápase jsme ze začátku hrály docela dobře, ale pak jsme zase povolily a šlo to s námi dost z kopce. Prohrály jsme první set, pak druhý a nakonec i třetí. Ve 3. setu prvního zápasu jsme ukázaly, že na ně máme, ale nepotvrdily jsme to, a tak jsme odjížděly z Brodu dneska s porážkou a bez získaného bodu.

Výsledek:
TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Žďár na Sázavou 3:1 (9,11,-16,19) a 3:0 (13,16,8)

Resumé:
Juniorky dostaly v Havlíčkově Brodu lekci z efektivity podání, když v úvodních 2 setech nedokázaly zpracovat kvalitní podání soupeře. Ve 3. setu se situace otočila a výsledkem byl uhraný set a hlavně výborný volejbal. Pak jsme již tahaly za kratší konec a nepomohly ani změny v sestavě. Soupeř nám ukázal naše slabiny, my se z toho musíme poučit a zamakat o to víc na tréninku. Zlepšení můžeme ukázat už na dalším zápase 3.11. v Humpolci.