Juniorky ukončily základní skupinu 2. ligy bez jediné porážky 15.01.2023 | Zápasy

V neděli 15. ledna odehrály juniorky poslední utkání základní skupiny 2. ligy, tentokrát v domácím utkání s Žichlínkem. Komentář k utkání napsal trenér Pavel Veselý.

V posledním utkání základní skupiny jsme chtěli dosáhnout toho, že vyhrajeme skupinu s plným počtem získaných bodů, a povedlo se nám to. Šlo nejen o prestiž, ale také o to, že body ze vzájemných utkání se přenášejí do další části soutěže. Na podzim jsme dnešního soupeře dokázali dvakrát porazit, ale nebylo to vůbec jednoduché. Jedná se o tým, který je zaměřen spíše na obranu a má velmi dobré pole. Takže se jednalo ve zjednodušené podobě o souboj mezi naším útokem a jejich obranou.

Do utkání jsme nevstoupili úplně naplno a soupeř toho využil a ujal se vedení. Postupně jsme zabrali a jeho náskok smazání a šlo se do koncovky, kterou jsme díky většímu počtu chyb nechali soupeři poměrem 29:27. To byl však poslední set, který soupeřky získaly. Přidali jsme na obrátkách a zejména dobrým útokem obou našich smečařek jsme získávali potřebné body a jasně set vyhráli 25:16. Také v dalších 2 setech to byl souboj našeho útoku a jejich obrany, který vždy skončil v náš prospěch. Celkově jsme tedy zvítězili 3:1 a velmi slušně zaplněné tribuny odměnily náš tým závěrečným potleskem.

Druhé utkání začalo po hodinové přestávce. Výhra v prvním utkání nás poněkud ukolébala a vstup do utkání byl ospalý, ale opět jsme dokázali najít motivaci a energii a soupeře přehrát jak v útoku, tak na bloku. První set jsme vyhrály poměrem 25:17. Dařilo se nám i na podání, přidali jsme i útok středem a body rychle přibývaly, V dalších setech jsme trochu polevili, řešili jsme i drobné zdravotní problémy některých hráček, ale i tak náš výkon stačil na celkovou výhru 3:0.

TJ Žďár nad Sázavou - TJ Žichlínek 3:1 (-27,16,23,18) a 3:0 (17,22,25)

Sestava vítěžného týmu:
Síma a Áňa náhra, libera Evča a Kiki, blok Anežka a Lůca, účka Téra a Jolča, smeč Týna, Zoja, Ágnes a Barča.

Podařilo se nám tedy vyhrát i poslední 2 zápasy a splnit stanovený úkol. Vyhrály jsme skupinu s náskokem 23 bodů, postupujeme do finálové skupiny a neztratili jsme ani jeden bod. Nyní nás čeká krátká pauza a pak začíná finálová skupina. Finálová skupina je tvořena 3 týmy z naší skupiny a 3 týmy z další skupiny. V této 6členné finálové skupině je systém “každý s každým”, přičemž vzájemné zápasy ze skupin se započítávají. Takže my jdeme do finálový s 8 výhrami a ziskem 24 bodů. Budeme chtít tuto bodovou sbírku určitě rozšířit a těšíme se na volejbal s dalšími kvalitními týmy. Našimi soupeři budou Nymburk (stejně jako my neztratil v základní skupině ani 1 bod), Kolín a Meteor Praha.

První utkání proběhne již 29. ledna na palubovce Kolína, další domácí utkání bychom měli odehrát až v neděli 5. března v domácím prostředí s Kolínem.