Volejbal Žďár nad Sázavou

Články ze zápasů

Juniorky se ze Znojma vrátily bez bodů 13.02.2022 | Zápasy

V sobotu 12.2.2022 juniorky vyrazily ke svému předposlednímu utkání na palubovku soupeře, tentokrát do Znojma. Stručný komentář napsal trenér Pavel Veselý.


Do Znojma jsme vyrazili v počtu 11 hráček, ale vzhledem k několika zraněním, karanténám a dalším problémům sestava nebyla kompletní a byla doplněna o hráčky z družstva kadetek. Znojmo se ukázalo jako velmi kvalitní tým, který má skvěle zvládnutý nejen systém hry a techniku všech herních činností, ale také vynikající útok a podání.

Zejména podání soupeřek se pro nás ukázalo jako kámen úrazu, protože veškerá podání byla na maximální hranici rizika (systém eso versus 2 metry out) a my jsme se s příjmem potýkali po oba zápasy. Pokud se nám soupeřovo podání podařilo přihrát, útočili jsme stále stereotypně z hlavního kůlu proti připraveného dvojbloku soupeře. Bez připraveného kvalitního útoku a zejména útoku středem sítě se dnešní volejbal nedá hrát. A pokud se k tomu ještě přidají neustále se opakující chyby v postavení v poli, kde nám na palubovku zcela zbytečně padají lehké míče, protože stojíme mimo stanovený systém, případně spolu v poli nekomunikujeme, nemůžeme se divit, že obě utkání soupeř s přehledem vyhrál 3:0 a že výsledky jednotlivých setů jsou takové, jaké jsou. Soupeř byl objektivně lepší, ale my umíme podat mnohem kvalitnější výkon (pokud bychom teda chtěli a udělali pro to něco navíc, než jen alibisticky s hlavou dole čekali na konec).

Zbývají nám odehrát poslední 2 utkání (5.3. doma se Znojmem a 13.3. V Bedřichově). Po včerejších utkáních jsou karty jasně rozdány: Bedřichov určitě udrží ligu i pro další sezonu, Znojmo bude hrát ještě další skupinu o udržení a pro nás soutěž 13.3. končí a jsme jistým sestupujícím do dubnové kvalifikace o udržení ligy s vítězi krajských přeborů. Takže už se nemůžeme vymlouvat na stres, který by nás mohl svazovat v boji o záchranu, a můžeme hrát uvolněně a důstojně soutěž dohrát. Zároveň je čas říct si, jaká očekávání do budoucna vlastně všichni máme a na základě toho začít plánovat a realizovat kroky pro následující období.

Výsledek:
VK Znojmo - TJ Žďár na Sázavou 3:0 (13,16,12) a 3:0 (10,10,17)

Fotky k článku



 
tabulky
P Z B
1. VK Hronov 2 33
2. Rychnov n. K. 2 32
3. Letohrad 2 31
4. Svitavy 2 27
5. Trutnov 2 26
6. Česká Třebová 2 25
7. TJ Polička 2 22
8. TJ Pardubice 2 19
9. VK Choceň 2 18
10. Žďár n. S. 2 17
11. Nová Paka 2 13
12. Havl. Brod 2 13
13. Pardubice I. 2 9
14. Dvůr Králové 2 8
15. VK Litomyšl 2 5
16. SKO Hlinsko 2 5
17. Jihlava 2 2

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2025 / HTML 4.01 and CSS valid