Juniorky po výhrách s Třebíčí ztrácí na 2. místo jediný bod 12.01.2020 | Zápasy

Komentář k utkání juniorek v Třebíči napsala smečařka Terezka Mokričková.

V neděli 12.1. jsme se vydaly na palubovku Třebíče. Do Třebíče jsme jely s oslabenou sestavou, vyrazilo nás pouze 7 hráček, a proto jsme hrály bez libera a střídaly jsme pouze obě nahravačky.

Do 1. zápasu jsme nastoupily zaraženě, na začátku jsme sice držely vedení, ale v půlce setu jsme začaly dělat zbytečné chyby (zejména na přihrávce a v poli) a přizpůsobily jsme se ke hře soupeřek. Set patřil soupeřkám. V 2. setu jsme se vzchopily, naše nálada se zlepšila, počet našich chyb se snížil, začalo se nám dařit na podání i v útoku a my vyhrály za stavu 25:14. Další dva sety probíhaly obdobně jako 2. set, soupeřky neuhrály více jak 15 bodů. První zápas tedy dopadl 3:1 v náš prospěch.

První set 2. zápasu jsme suverénně vedly, v koncovce jsme trochu polevily, ale měly jsme dostatečný náskok, abychom první set vyhrály. V druhém setu jsme soupeřky jasně porážely ve všech herních činnostech a set jsme vyhrály 25:13. Ve třetím setu jsme se se soupeřkami tahaly o body, v koncovce jsme se však nebály útoku a i tento set patřil nám. Zápas jsme zvítězily 3:1.

Sestava: náhra – Simča, Terka; účko – Klárka; smeč – Viki, já; blok – Barča, Eliška

Výsledek:
VK Třebíč - TJ Žďár nad Sázavou 1:3 (21,-14,-15,-15) a 0:3 (-22,-13,-22)

V dalším kole jedeme v neděli 19. ledna k utkání do Pelhřimova, který je na 2. místě jen 1 bod před námi (my však máme odehrány o 2 zápasy méně), takže bychom rády uspěly a Pelhřimov v tabulce přeskočily.