Juniorky mají za sebou svoji prvoligovou premiéru 03.10.2021 | Zápasy

Juniorky k 1. utkání 1. ligy jely na palubovku Rychnova nad Kněžnou. Náš tým je tvořen hráčkami v kadetském věku a pouze 1 juniorkou, takže sbírá cenné zkušenosti s mnohem vyhranějšími a až o 3 roky staršími soupeřkami. Komentář k utkáním napsala kapitánka týmu Simča Topinková.

V sobotu 2.10. jsme vyrazili do Rychnova nad Kněžnou odehrát náš první ligový zápas v letošní sezoně. Už po cestě se nám situace lehce zkomplikovala, když Máša (náš autobus) odmítla jet dál. Naštěstí máme chytrou kapitánku, která vymyslela, že si můžeme půjčit minibus juniorů, kteří hráli v Lanškrouně, jen pár minut cesty od defektu. Díky tomu se nám podařilo dorazit do haly jen s minimálním zpožděním.

Do prvního zápasu jsme nastoupily odvážně a dlouho jsme se držely soupeřek. Bohužel jsme dělaly více chyb a to nás postupně svazovalo. První set tak skončil ve prospěch Rychnova 25:19. Další 2 sety probíhaly v podobném duchu. Soupeřky nám vždy o pár bodů odskočily. V okamžiku, kdy jsme je dotáhly na rozdíl 1 nebo 2 bodů, dovolily jsme holkám z Rychnova zbytečnou chybou znovu utéct. Hra byla v celku vyrovnaná, jen díky větším zkušenostem vyhrál první zápas Rychnov.

Po pauze a rozhovoru s trenérem (a jeho třemi asistenty) jsme vlétly do druhého zápasu. Začátek byl vyrovnaný, ale stále jsme dotahovaly jen několikabodový náskok soupeřek. Ani zlepšení v koncovce nám nepomohlo k výhře. Ve 2. setu se něco zlomilo, a najednou se nedařilo vůbec nic. I tak jsme ve třetím setu zabojovaly o lepší výsledek. Bohužel ani to nestačilo na kvalitního soupeře.

Nehrály jsme špatně, ale víme, že to umíme i líp. Odehrály jsme svůj první zápas po dlouhé volejbalové pauze. Zároveň to byla naše premiéra v 1. lize juniorek. Věříme, že jsme nasály atmosféru vyšší soutěže a že naše výkony v dalších kolech jen a jen porostou.