Juniorky doma s Pelhřimovem získaly pouze 2 body 13.10.2019 | Zápasy

Komentář k domácímu utkání juniorek napsala smečařka Sára Hradová.

Dne 13.10. 2019 jsme odehrály 2 zápasy proti Pelhřimovu v domácím prostředí na žďárské sportovní hale.

Do 1. zápasu jsme nastoupily v sestavě: náhra - Terka Hájková, blok - Bára Žemličková a Eliška Janovská, smeč - Sára Hradová a Viki Rossí, účko - Klára Sobotková, libero - Evča Nováková. Začátek setu byl takový ospalý, ale rychle jsme se sebraly a začaly fungovat. Do 2. setu jsme jasně vedly, bohužel ve 3. setu se to zlomilo a prohrály jsme. To se s námi táhlo až do tiebreaku, který jsme ale nakonec vybojovaly. Tudíž jsme vyhrály 3:2.

Do 2. zápasu jsme nastoupily odhodlané to celé vyhrát bez ztráty setu v sestavě: náhra - Síma Topinková, blok - Barča Žemličková a Anežka Beranová, smeč - Sára Hradová a Lucka Kališová, účko - Klára Sobotková, libero - Evča Nováková. Po pár míčích se ale opět nedařilo, a tak došlo k postupnému střídání sestavy, která první set dokázala vyhrát. Bohužel to byl jediný vyhraný set tohoto zápasu. V dalších setech jsme dělaly spoustu chyb, které nás připravily o celkové vítězství. 2. zápas pro nás tedy skončil prohrou 1:3.

Výsledek: TJ Žďár nad Sázavou - TJ Spartak Pelhřimov 3:2 (21,21,-19,-18,14) a 1:3 (25,-13,-20,-17)

Resumé:
Juniorky v 1. zápase vedly 2:0 a pak klasicky polevily ve výkonu a nechaly soupeře stav srovnat, takže rozhodoval až tiebreak, který nás tým rozhodl pro sebe. Bohužel i do 2. zápasu vstoupily laxně a i když ještě v úvodním setu dokázaly vyhrát, pak soupeře nechaly odvézt si domů všechny body...