Juniorky doma s lídrem tabulky nebodovaly 18.12.2023 | Zápasy

V neděli 17.12. juniorky odehrály poslední letošní utkání, a to proti lídrovi tabulky 2. ligy Sokolu Bedřichov. Komentář k utkáním napsala Niki, která oba zápasy odehrála na účku.

Poslední utkání tohoto roku jsme odehráli na domácí palubovce v počtu 8 hráček. Hráli jsme proti Bedřichovu, soupeřky byly lepší a vyhranější, ale i přesto jsme do 1. setu nastoupili s tím, že chceme hrát dobrý volejbal. V 1. setu jsme ale málo komunikovali a od toho se odvíjela i kvalita naší přihrávky. Soupeřky měly dobře umístěné a tvrdé podání, které nám ze začátku dělalo velké potíže, když jsme si ale dokázali přihrát a zvedli míč v poli, neměli jsme problém ho zaútočit a umístit do pole soupeřek. Opět tam ale zase byla spousta našich zbytečných, nevynucených chyb.
2. a 3. set jsme začali více komunikovat a byli jsme i mnohem odvážnější a úspěšnější na útoku, zlepšili jsme také příjmy a obranu. Byly tam moc hezké akce, ale také slabší momenty. Někdy jsme se soupeřek moc pěkně drželi, ale potom jsme měli zase problém na přihrávce a soupeřky si vytvořili zásadní náskok. Tento první zápas jsme tak nakonec prohráli 3:0.

Druhý zápas byl o dost lepší než ten první. Mnohem lépe jsme mezi sebou komunikovali a tím pádem i zlepšili příjem, od toho se pak odvíjelo všechno ostatní. Na podání se nám taky dařilo. Holky měly šňůru i 3 bodových podání za sebou. Byli jsme odvážnější na útoku a účinně jsme umisťovali míče do pole. Pomohli jsme si i zalitím, se kterým měly soupeřky velký problém. Stále tu bylo však spousta našich drobných chyb, které nám bránily v dosažení lepšího výsledku. A tak jsme soupeři podlehli opět 3:0. Za mě to byl ale moc pěkný volejbal, soupeřky byly jasně lepší, ale my jsme se snažili a dali jsme do toho všechno.

Sestava:
Anička náhra, Bohy, Jolča smeč, Niki účko, Lucka, Isa a Prochy blok, Kiki libero.

Výsledek:
TJ Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Bedřichov 0:3 (-13,-14,-21) a 0:3 (-17,-10,-15)

Základní skupinu 2. ligy zakončime 6. ledna utkáním ve Svitavách a pak nás čeká 2. fáze soutěže, kde se utkáme systémem každý s každým doma a venku s 3 týmy ze sousední skupiny C. Už nyní víme, že našimi soupeři budou SK Náchod, TJ Zikuda Turnov a SK Dansport Praha.