Volejbal Žďár nad Sázavou

Články ze zápasů

Juniorky bodovaly ve Světlé 01.03.2020 | Zápasy

V předposledním kole jely juniorky v neděli 1.3. k utkání do Světlé nad Sázavou. Komentář k utkáním napsala smečařka Lucka Kališová a doplnil jej trener Pavel Veselý.


Dnes jsme hrály ve Světlé nad Sázavou v sestavě: Viki se Sárou na smeči, Anežka a Eliška na bloku, Simča na náhře, Terezka na účku a Evička jako libero. V prvním zápase jsme dělaly spoustu chyb, hra byla taková ospalá, a proto jsme ji oživovaly střídáním smečařek a nahrávačky. Přesto se nám podařilo uhrát 2. set, ale nakonec jsme ale prohrály 1:3.

V druhém zápase už jsme převzaly kontrolu nad hrou my, i když v jednom setu jsme polevily, podařilo se nám zápas vyhrát 3:1. Dařilo se nám mnohem více podání, smeče a i nálada byla mnohem lepší než v předešlém zápase. Oba zápasy měly své světlé i tmavé chvilky, ale celkově po druhém zápase si myslím, že jsme hrály dobře a že naše výhra byla zasloužená.

Utkání jsme odehráli v nové sportovní hale a na začátku jsme si museli zvykat na neznámý prostor. Postupně jsme získali převahu na podání a dokázali i účinně útočit. Dařilo se zejména Viki na smeči a Terezce M. na účku. Eliška s Anežkou dokázaly získávat body kvalitním podáním i obranou na síti. Evča na liberu výborně odpřihrávala a vyčapala v poli mnoho zdánlivě ztracených míčů. Na náhře se dle potřeby střídala Simča s Terkou H. a obdobně také na smeči Sára a Lucka, takže bylo možné reagovat změnami v sestavě na případný negativní vývoj utkání. Všechna střídání vždy týmu prospěla a nastartovala potřebnou změnu. Hrál se bojovný, oboustranně kvalitní volejbal a dělba bodů byla tentokrat zcela spravedlivá. Početná divácká kulisa tlačila domácí tým vpřed, ale naši 2 fanoušci (pan Novák a pan Mokričko) byli také hodně slyšet. Děkujeme jim za podporu a za zajištění dopravy.

V posledním kole se v domácím prostředí utkáme 22.3. s Přibyslaví. Již nyní máme jistou minimálně bronzovou medaili, ale budeme chtít určitě získat stříbro, k jehož zisku nám stačí uhrát jeden jediný bod.

Výsledek:
TJ Sklo bohemia Světla nad Sázavou - TJ Žďár na Sázavou 3:1 (17,-25,14,17) a 1:3 (-20,23,-15,-11)

 
tabulky
P Z B
1. TJ Velké Meziříčí 2 6
2. Spartak Pelhřimov 2 6
3. Slavoj Polná 2 6
4. SK Jihlava 2 5
5. VK Třebíč 2 1
6. TJ Sokol Okrouhlice 2 0
7. TJ Žďár nad Sáz. 2 0
8. TJ Sokol Štoky 2 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2020 / HTML 4.01 and CSS valid