Junioři poprvé v domácím prostředí 14.10.2019 | Zápasy

Komentář k úvodnímu utkání zápasu žďárských Juniorů.

Dne 13. 10. 2019 zahájil tým žďárských juniorů sezónu svým prvním zápasem. V naší sestavě došlo k několika zásadním změnám, kdy čtyři zkušení hráči odešli reprezentovat Ždárskou volejbalovou mašinu do mužských týmů. Na druhou stranu ale došlo k posílení našeho týmu o několik nových hráčů, kteří k nám přišli ze starších žáků. Došlo k odchodu J. Augustina, D. Pavlíka, D. Miloty a R. Pohanky. Již na začátku sezóny přešli z družstva starších žáků hráči A. Pavlík, T. Smolík, T. Jeřábek, F. Němec, J. Hromádka.

Naším prvním soupeřem byli hráči týmu INTERTECH Drásov. Do zápasu jsme nastupovali s odhodláním, že chceme ukořistit alespoň nějaký bod do naší tabulky. Bohužel tým Drásova dorazil na naši palubovku s kvalitním týmem. První zápas dopadl jasnou výhrou soupeře, kde náš tým nebyl schopný uhrát více jak 19 bodů.

1. zápas
TJ Žďár nad Sázavou – INTERTECH Drásov 0:3 (14:25, 19:25, 09:25)

Sestava:
L. Augustýn, T. Jeřábek, A. Pavlík, T. Smolík, J. Topinka, T. Hansl, J. Hromádka, A. Bantianidis, F. Němec
Trenéři: Z. Kalina, J. Duda

Do druhého zápasu jsme nastoupili s vědomím, že musíme a chceme něco změnit. Začali jsme velice dobře, bohužel to na výhru v prvním setu nestačilo. Do druhého setu jsme, nastoupili s ještě větším odhodláním, a to se postupem času přeměnilo na obrovskou bojovnost našeho týmu. Bohužel ani tato bojovnost nestačila k tomu, abychom tento set dovedli do vítězného konce a prohráli jsme ho nejmenším možným rozdílem a to 23:25. Ve třetím setu družstvo Drásova, po velice dobré sérii podání hostujícího kapitána, jasným způsobem tento set ovládlo.

2. zápas
TJ Žďár nad Sázavou – INTERTECH Drásov 0:3 (18:25, 23:25, 12:25)
Sestava:

Co říci závěrem? Je potřeba se z úvodního utkání poučit a pracovat na našich nejvýraznějších slabinách. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale snad se nám podaří společnými silami dojít k cíli.