Junioři body ze Znojma nepřivezli, i přesto odehráli nejlepší zápas sezóny. 10.01.2022 | Zápasy

Žďár nad Sázavou – Znojmo 25. 9. 2021 V sobotu 08. 01. 2021 se náš tým juniorů střetl s týmem VK PFN Znojmo – Přímětice

Komentář k utkání napsal blokař Tomáš Smolík.

První zápas jsme započali s nasazením a vědomím že hráči Znojma umí hrát a hrají kvalitní volejbal. Podle toho se odvíjel první set. Celý tým předvedl, že můžeme hrát i s takovýmto soupeřem celkem vyrovnanou hru, ale na udolání Znojma to bohužel nestačilo (19:25). Druhý set se nám začalo štěstí vyhýbat širokým obloukem a s tím šla pomalu dolů i nálada týmu. Začali jsme chybovat a přestali udržovat tempo se soupeřem. Zde se projevila síla některých protihráčů na servisu. Tento set se nám nepodařil už jen díky příjmu, který nám dělal problémy, ale i kvůli občasným zbytečným chybám na náhře a smeči (8:25). Třetí set prvního zápasu se o moc nelišil od toho druhého, ale alespoň se nám podařilo získat více bodů než v setu předchozím, a po přestávce jsme mohli nastoupit do nového zápasu (15:25).

V druhém zápase jsme se po domluvě trenérů vydali na palubovku s menší změnou v základní sestavě. Na post nahrávače totiž nastoupil nás nynější smečař Luboš Augustin, který před pár lety jako nahrávač hrál. Tato změna se na našem výkonu projevila, a proměnila hru k nepoznání. Začali jsme hrát a bojovat o každý míč, avšak soupeř měl více štěstí než my. I když se konečně hrál pořádný volejbal, první set jsme prohráli (7:25). Druhý set jsme se snažili vyvarovat chyb, ale tvrdé podání z druhé strany sítě nám snahu moc neulehčovalo (13:25). V posledním setu jsme odolávali soupeři, avšak opět jsme se nevyvarovali malých chyb, které nás stály prohru bez setu (16:25). V tomto zápase se ukázaly naše přednosti jako smeč a blok, ale také naše nedostatky, například příjem.
I když jsme hráli na půdě protihráče, tak nás přijely podpořit fanynky z týmu žďárských juniorek svým fanděním a jídlem, za to bychom jim tímto chtěli poděkovat.