Juniorky doma s Kolínem smírně 1:1 na zápasy 07.03.2023 | Zápasy

V neděli 6. 3. 2023 odehrály juniorky v rámci finálové skupiny 2. ligy na domácí palubovce utkání proti Kolínu. Komentář k utkání tentokrát napsalo libero týmu Kristýna Kočíková, která byla naší nejlepší hráčkou ve 2. (vítězném) utkání. Trenér Pavel Veselý se rozhodl zápasy a zejména jejich průběh tentokrát raději nijak nekomentovat...

Se soupeřkami jsme se již jednou utkaly na jeho palubovce (porazil nás 2:3 a 0:3), a tak jsme věděly do čeho jdeme.

Do prvního zápasu jsme nastupovaly plné energie a věděly jsme, že musíme hrát svoji hru a se soupeřkami jenom „nepinkat.” Ukázalo se to v 1. setu, kde se nám Kolín povedlo porazit (25:20), dařilo se jak na útoku, tak i na podání. Bohužel ve zbylých 3 setech už se nám nedařilo a soupeřkám jsme nakonec podlehly, zápas tak skončil 1:3. Chyběla nám především komunikace v poli, kterou se nám nepodařilo za celé 3 sety zlepšit...

Ve 2. zápase už byla znát únava. Hned první set se nám nepodařilo (14:25) a nálada začala upadat ještě o to víc. Druhý set byl dramatický až do samého závěru, nám se ale podařilo vzchopit se a set jsme dotáhly do vítězného konce (25:23). Komunikace se trochu zlepšila, ale stále to nebylo ono. Třetí set se nevyvedl a skončil opět naší vysokou prohrou (13:25). Ještě jsme se ale nevzdávaly, došlo k určitému změnění systému a povedlo se! Čtvrtý set jsme vyhrály a šlo se do tiebreaku, kde se nám Kolín povedlo porazit 15:8, a tak 2. zápas skončil naší výhrou 3:2 a ziskem 2 bodů do tabulky.

Užily jsme si opět neděli plnou volejbalu, kde se na hřišti vystřídaly všechny hráčky.
P. S.: Těšíme se na slíbený polárkový dort od tajemníka TJ pana Straky!

Výsledek:
TJ Žďár nad Sázavou - SK Volejbal Kolín 1:3 (20,-21,-28,-20) a 3:2 (-14,23,-13,22,8)

Další utkání finálové skupiny 2. ligy, kde držíme stále 2. příčku tabulky, nás čeká nejprve v neděli 12.3. v Praze s týmem Meteoru a se stejným soupeřem se utkáme o týden později v neděli 19.3. doma ve sportovní hale. Posledním utkáním 2. ligu zakončíme v neděli 2. dubna proti Nymburku.