Jihlava - ZR "A" 0:3 (18,12,18) a 0:3 (22,26,18) 13.11.2010 | Zápasy

K dalšímu utkání volejbalového přeboru kraje Vysočina zavítali muži Žďáru na palubovku Jihlavy. K prvnímu zápasu nastoupila osvědčená sestava, která nedala domácím žádnou šanci na lepší výsledek.

Do prvního zápasu nastoupili: Mouka na nahrávce, Hugo a Michal na bloku, Kadlík s Ondrou na smeči, post diagonálního hráče zastal Ťupík a na liberu tradičně Peťa. Žďáráci se mohli již tradičně opřít o dobrý útok a výbornou obranu na síti. Především ve druhé sadě vystavěli nad síti neprostupnou hráz a bez větších problémů dotáhli utkání do vítězného konce.

Jak se již stává zvykem, do druhého utkání nastoupila pozměněná sestava, která se zpočátku trochu hledala. Do druhého zápasu naskočili: Filda na nahrávce, Hugo a Michal na bloku, Kadlík s Mírou na smeči, účko si vyzkoušel Ondra a libero zůstalo beze změn – Peťa. V průběhu zápasu se na hřiště dostali i ostatní hráči. Vědomí hladké výhry v prvním zápase zapříčinilo zhoršenou koncentraci a podcenění domácích borců. Žďár doplácel na zhoršený příjem, naopak soupeř zpřesnil hru a zlepšil obranu v poli. Vše se nejmarkantněji projevilo ve druhém setu, kdy se domácím podařilo vybudovat až šesti bodový náskok 16:10. Žďáráci opět zapnuli na maximální výkon a nejenže dokázali ztrátu postupně smazat, ale vývoj celého setu otočit a získat ve vlastní prospěch. Třetí sada už byla jasně v rukou Žďáru - a hlavně Čiryho !!