Dvě venkovní vítězství mužů nad Okrouhlicí 19.10.2021 | Zápasy

Komentář k článku.

Druhý hrací den KP mužů poslal v sobotu 16.10.2021 mužský tým do Havlíčkova Brodu, kde v tělocvičně Střední průmyslové školy stavební hraje své domácí zápasy TJ Sokol Okrouhlice. Oproti prvnímu kolu, kdy se na domácím zápase s Pelhřimovem sešlo 13 hráčů, tentokrát naše řady prořídly. Přesto bylo možné vybírat z celkem pohodlného počtu 9 hráčů. Navíc na druhý dopolední zápas obětavě přijel i Míra Šťourač poté, co absolvoval svoji trenérskou část volejbalového dne v Novém Veselí. Domácí solidárně postavili do každého zápasu o jednoho hráče méně, takže síly byly v podstatě vyrovnané.

V prvním zápase se zpočátku odehrával poměrně nepřesný sport s vyrovnaným průběhem v prvním setu. Po zvládnutí koncovky jsme v setu následujícím relativně snadno zvítězili. Další dva sety ale vyzněly zrcadlově obráceně pro domácí, kteří přidali na rozdíl od nás na servisu, začali méně kazit a zaslouženě srovnali. V rozhodujícím setu ale přece jen Okrouhlici došel dech a hlavně zásluhou přesvědčivého útoku jsme tento set a tím i celý zápas získali pro sebe.

V odpoledním zápase dostali šanci v základní sestavě zbývající hráči. Velká škoda byla prvního setu, který jsme téměř ukázkově prospali. Série nedůrazu a chyb zejména na lehce provedeném servisu nám nedovolila zvítězit, přestože jsme proti podobně vlažně hrajícím domácím uhráli 22 bodů. Od druhého setu naskočil na smeč do hry Míra Šťourač a vnesl do hry potřebný náboj. Další sety jsme velmi lehce vyhráli. Ovšem ve čtvrtém Okrouhlice přece jen svůj výkon posunula výš a celý set pak přinesl zřejmě nejlepší volejbal z celého dne. Domácí jej dotáhli až do vedení 23:17, ale zásluhou dobrého servisu a neprostupné obrany na síti jsme se dobrali až k mečbolu za stavu 23:24. Poslední míče tohoto setu však úspěšné nebyly, také zásluhou dvou skutečně hodně laciných a zbytečných chyb v poli při zpracování prvního míče. Bohužel se musel opět hrát tiebreak, naštěstí však se stejným průběhem jako dopoledne. I tento druhý zápas tak skončil našim vítězstvím 2:3.

K celkovému hodnocení zápasu jen tolik, že byl z naší strany viděn o poznání lepší výkon než v úvodním domácím zápase. A další dva vyhrané tiebreaky mají prostě svojí cenu. Ovšem nebýt zbytečných chyb v prvním a čtvrtém setu, mohl být výsledek druhého zápasu i jednoznačnější. Výrazný individuální výkon předvedl zejména na útoku Petr Sobotka. Kvalitně odnahrával celý den Dan Pavlík a černou práci s přehledem zvládl Petr Kadlec na liberu.

TJ Sokol Okrouhlice - TJ Žďár nad Sázavou 2:3 (-26,-19,26,18,-11) 2:3 (22,-15,-15,26,-10)