Dvě pětisetové bitvy mužů v Hronově 15.03.2015 | Zápasy

V sobotu 14.3.2015 zajížděli volejbalisté Žďáru, jako již jistý vítěz 2.ligy, do Hronova.

Hronov je v jarní části tabulky nejlepším týmem a nebýt špatného vstupu do sezony, určitě by bojoval o nejvyšší příčku. Žďárští volejbalisté odjížděli s cílem si utkání užít a předvést výkon hodný lídra soutěže. K utkání odjelo 9 hráčů plus trenérské duo. Vrásky na čele trenérům dělala hlavně absence tří smečařů, ale plusem byl návrat po dlouhých zdravotních problémech do sestavy hráčů Ťupy O. a Trojánka J. Žďár tedy nastoupil v sestavě: universál Trojánek O., na smeči Podhrázký D. a Ťupa O., na bloku Maša M. a Hubl M., na liberu Kadlec P. Na střídání byli připraveni Chládek T. –blok a Trojánek J. – blok/smeč.

Do prvního setu vstoupili lépe domácí a od začátku si udržovali vedení až do stavu 10:6. Žďárský tým jakoby nemohl po dlouhé cestě najít zápasové tempo. Trpělivost se ale opět vyplatila a bod po bodu začal Žďár stahovat náskok domácích. Podařilo se jim srovnat za stavu 15:15 a poté postupně náskok navyšovat. Koncovku už měli pevně ve svých rukou a tím i vítězství 22:25. To domácí hráče vykolejilo a další set byl pro Žďárské hráče snadnou záležitostí poměrem 15:25. To možná vedlo k mírnému podcenění, čehož domácí využili a zlepšeným podáním a útokem začali průběh zápasu otáčet ve svůj prospěch. Hosté se začali „prát“ s příjmem podání a tím i nepřipraveným útokem. Domácí vyhráli další dva sety (25:23 a 25:16) a vynutili si pátý set. V tu chvíli se projevila touha Žďárského týmu po vítězství a opět začali hrát na 100%. Do stavu 6:6 se oba týmy přetahovali o každý bod. Poté domácí rozhodilo sporné rozhodnutí rozhodčích a Žďár se ujal vedení 6:9. Žďár už si toto vedení pohlídal a získal rozhodující set 8:15 a tím celý zápas 2:3.

Druhý zápas začal až ve 14:00 a jakoby pauza hosty uspala. Stav 5:0 nevěštil nic dobrého. Žďár už nedokázal vedení dotáhnout a první set prohrál 25:17. Vstup do druhého setu byl podobný – domácí hráli naplno a Žďár tak na 50%. Stav 6:2 a 13:9 nevypadal vůbec dobře. Ale jako poněkolikáté v této sezoně se projevila vnitřní síla a vyzrálost Žďárského týmu. Zatlačil na podání a zpevnil obranu nad sítí a začal dotahovat náskok domácích. To vneslo nejistotu na ruce domácích útočníků, kteří začali chybovat. Toho Žďárští využili a v dramatické koncovce zvítězili 24:26. Uspokojení se ale přeneslo do dalšího setu a polevení koncentrace vedlo k hladké výhře domácích 25:13. Po třetím setu však ztratili koncentraci domácí a výhra 15:25 znamenala vyrovnání setů na 2:2. Zjednodušeně řečeno-jako na houpačce. Pátý set byl už o vůli, protože po 4 hodinách souboje fyzické síly silně ubývaly. Úvod byl vyrovnaný, ale pak domácí třemi nechytatelnými podáními odskočili na stav 14:9 a utkání se zdálo být rozhodnuto. Hráči Žďáru se ale nevzdali a kapitán Moučka J. výbornou sérií na podání rozhodil přípravu útoku domácích natolik, že nedokázali projít přes Žďárský blok a stav by rázem 14:13. Páté podání v řadě se ale vůbec nepovedlo (trenéři vše vzali s úsměvem)a to znamenalo výhru domácích 3:2.

VK Hronov – TJ Žďár nad Sázavou 2:3 (-22,-15, 23, 16,-8) a 3:2 (17,-24, 13,-15, 13)

Jedna výhra, jedna prohra, hráči na hřišti nechali naprosto vše a i v neúplné sestavě výkon, za který se hráči nemusí stydět. Všichni si zaslouží pochvalu, ale především uzdravený Ondra Ťupa předvedl výkon, který trenéry mile překvapil.

Žďárská mašina tímto zve všechny fanoušky na poslední zápas na domácí palubovce v hale na Bouchalkách v sobotu 21.3.2015 v 10:00 a 13:00 hod., kdy hostí Dansport Praha.

Přijďte podpořit vítěze 2. ligy v nejúspěšnější sezoně v historii oddílu!!!

Pár střípků závěrem:
- ještě před utkáním jsme stihli navštívit sousední zemi – Polsko (pak že všechny cesty vedou do Říma)
- jet na nejdelší výlet v sezoně a tam si „střihnout dva zápasy na 5 setů to musí opravdu bavit
- mnohokrát hráči nezažijí, aby domácí rozhodčí byli nakloněni hostujícímu týmu
- oběd v 19:00 ve Slatíňanech byl jako vždy perfektní
- absence obědu, 4hodiny úporného boje a dvě piva po zápase udělají s některými lidmi naprosté divy :-)