Druhý domácí zápas juniorů 17.10.2021 | Zápasy

Komentář k utkání napsal smečař Luboš Augustin.

V sobotu 17. 10. 21 jsme poměřovali své volejbalové síly ve dvou zápasech se soupeřem ze Šlapanic, TJ Sokol Šlapanice u Brna.
Výsledky:
ZR – Šlapanice 0:3 (-8,-15,-14)
ZR – Šlapanice 0:3 (-24,-11,-15)
Začátek prvního zápasu jsme nezvládli po všech stránkách, od podání, příjmu přes nahrávku až po útok. Vždy nám k zisku bodu scházelo skloubit tyto jednotlivé herní činnosti. V tomto duchu se nesl celý první zápas.
Do druhého zápasu jsme se pokusili nastoupit s čistou hlavou toho, že už prakticky nic ztratit nemůžeme. Tento přístup nám zpočátku vycházel, ale i přesto se nám nepodařilo urvat první set (24:26), neboť jsme nedokázali soupeře dostat pod tlak svými nepříliš razantními a často pokaženými podáními, s kterými si náš soupeř hravě poradil. Dalším pomyslným hřebíčkem do rakve bylo nepřesné postavení v poli při obraně, kdy nám mezi hráče zbytečné padaly soupeřovy útoky až na palubovku. Ve zbylých dvou setech už jsme nedokázali navázat na set první a držet krok se soupeři.
Závěrem bych chtěl kladně zhodnotit dobrý vstup do druhého zápasu po prvním prohraném, což je pro nás, z mého pohledu, určité zlepšení. Dále bych pochválil Patrika Švomu a Martina Pavlíka, kteří se příležitosti na hřišti chopili, tak jak se patří.