Druhé představení Žďárských Juniorů tentokrát na domácí palubovce. 30.10.2023 | Zápasy

Dne 28. 10. 2023 sehrálo naše družstvo Juniorů další mistrovské zápas letošní sezony, tentokrát s mužstvy Havlíčkova Brodu a Rychnovem nad Kněžnou. Po vydařeném začátku sezony jsme chtěli jako tým navázat na předchozí dobré výsledky i v domácím prostředí ZŠ Palachova.

Do prvního zápasu jsme nastoupili proti týmu Havlíčkova Brodu U20, který je tvořen mladšími hráči. Bohužel jsme do tohoto utkání nevstoupili příliš pozitivně. První set jsme prohráli s nejtěsnějším možným rozdílem, a to o dva body. Prohra tohoto setu byla zapříčiněna hlavně naší vlastní nervozitou. Po této studené sprše se náš výkon v následující setech zlepšil. Díky tomu se nám podařilo ovládnout první zápas s výsledkem 3:1.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti námi dobře známému soupeři z Rychnova nad Kněžnou. První dva sety se nám podařilo v dramatických koncovkách ovládnout a přehráli jsme soupeře s malými bodovými rozdíly. Třetí set naopak ovládl soupeř. Čtvrtý set se již od začátku nevyvíjel úplně v náš prospěch, soupeř si hned na začátku vybudoval několikabodový náskok, který držel až do koncovky čtvrtého setu. Naštěstí se nám v koncovce podařilo na soupeře zatlačit podáním a ovládli jsme čtvrtý set nejtěsnějším rozdílem dvou bodů. Výhra tohoto setu nám přinesla nejen vítezství tohoto zápasu, ale také 15 bodů do tabulky.

TJ Žďár nad Sázavou – Tělovýchovná jednota Jiskra Havlíčkův Brod z. s.
3:1 (-24, 19, 12, 20)

TJ Žďár nad Sázavou – VK SPORT Rychnov nad Kněžnou,
3:1 (22, 23, -21, 24)

Soupiska:
dle fotografie pod článkem.

Jako trenér jsem rád, že se nám podařilo opět vyhrát a udržet se tak na čele tabulky regionálního krajského přeboru. Další dvojzápas nás čeká 11. 11. 2023.