Domácí turnaj žďárských juniorů 01.11.2022 | Zápasy

Dne 29. 10. 2022 náš oddíl pořádal další turnaj krajského přeboru. Tentokrát jsme sehráli utkání se soupeři z Havlíčkova Brodu, Chocně a Letohradu. Komentář k utkání napsal trenér Jan Duda.

První zápas jsme se setkali s hráči Havlíčkova Brodu. Tento tým, tvořen mladými hráči, byl schopný konkurovat pouze v úvodu prvního setu. V koncovce prvního setu, a následně i v setu druhém, jsme soupeře jednoznačně přehráli a zvítězili.

Žďár nad Sázavou - Havlíčkův Brod 2:0 (25:18, 25:11)

Druhý zápas, tentokrát se soupeřem z Letohradu, měl obdobný průběh jako zápas první. Soupeř byl chopen držet krok s naším týmem pouze v úvodu utkání, od druhé poloviny prvního setu jsme opět převzali iniciativu a soupeře přehráli ve všech herních činnostech.

Žďár nad Sázavou - Letohrad 2:0 (25:20, 25:12)

Poslední zápas dnešního dne bohužel neprobíhal tak, jak bychom si jako trenéři představovali. Do úvodu jsme vstoupili naprosto perfektně. Zde se nám podařilo soupeře přehrát ve všech jeho herních činnostech. Za stavu 20:11 došlo ke střídání dvou mladších hráčů z lavičky. Bohužel toto střídání způsobilo, že náš tým naprosto ztratil soustředěnost a dovolil soupeři dostat se do hry. Nastartovaný soupeř byl schopen i s takto velkou ztrátou získat první set pro sebe. Následující dva sety náš tým bojoval sám se sebou a se svým výkonem. V této části zápasu jsme převáděli neskutečné množství nevynucených chyb ve všech herních činnostech. I přesto se nám však podařilo druhý i třetí zkrácený set získat pro sebe. Tím pádem jsme „utrpěli vítězství“ 2:1.

Žďár nad Sázavou - Choceň 2:1 (24:26, 25:20, 15:12)

Rád bych poděkoval Z. Kalinovi za organizaci domácího turnaje. Jako tým jsme byli moc rádi, že můžeme odehrát tyto zápasy před domácím publikem, které dorazilo v hojném počtu. Další (a zároveň poslední turnaj letošního roku) nás čeká 12. 11. 2022. Zatím však nevíme, ke kterému soupeři zavítáme.