Utkání mužů na domácí palubovce s Mnichovým Hradištěm 13.11.2023 | Zápasy

Komentář napsal druhý hrající trenér Jan Duda. Fotky z utkání pořídil fotograf Jiří Uchytil, za což mu moc děkujeme. Dne 11. 11. 2023 nastoupilo družstvo žďárských mužů do dalšího utkání 2. ligy. Tentokrát proti týmu z Mnichova Hradiště. Z důvodu souhry mužského družstva a družstva juniorů muselo dojít k rozdělení mladších a starších hráčů. Někteří odcestovali společně s juniory do Rychnova nad Kněžnou, někteří zůstali ve Žďáře s muži.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s odhodláním, že chceme konečně získat, pro nás tak drahocenné, body do tabulky. V prvních dvou setech jsme našemu cíli šli vcelku vstříc - první set jsme sice prohráli, ale s nejtěsnějším možným rozdílem. V druhém setu jsme si vybudovali menší náskok, který jsme i díky velmi dobrému servisu několika hráčů udrželi a nakonec získali pro sebe. Bohužel, třetí a čtvrtý set jsme nakupili nespočet nevynucených chyb a soupeř tyto sety vcelku s přehledem získal pro sebe a zvítězil v utkání 1:3 na sety.

Druhý zápas jsme zahájili s několika změnami v základní sestavě. První set druhého zápasu vypadal, až do koncovky, vcelku pozitivně - drželi jsme se soupeřem krok. Bohužel jsme opět, jako už několikrát v této sezoně, nezvládli koncovku setu a znovu prohráli s nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 25:23. Další dva sety jsme se sice snažili soupeřovi vyrovnat a hrát vyrovnanou hru, bohužel jsme ale během hry nakupili mnoho zbytečných chyb, které zapříčinily, že soupeř oba další sety bez problému ovládl.

Výsledek: TJ Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Mnichovo Hradiště 1:3 (-23,23,-19,-17) a 0:3 (-23,-13,-23)

Sestava: Augustin J., Augustin L., Pavlík D., Němec F., Švoma O., Kadlec P., Uhlíř J., Smolík T., Duda J., Sobotka P., Milota D.

Další utkání mužů se koná již tuto sobotu 18. 11. 2023 od 10:00 ve sportovní hale TJ.