Další výlet U14 do HB 21.10.2023 | Zápasy

V sobotu 21.10.2023 jsme se v kompletní sestavě účastnili třetího turnaje, tentokrát v Havlíčkově Brodě. Hrály jsme proti družstvům Havlíčkův Brod B, Pelhřimov Beachwell a Jihlavě.

Komentář k tomuto turnaji napsala smečařka Niki:
První zápas s Pelhřimovem jsme vyhrály 2:0, v tomto zápase jsme hodně bodů získaly dobrým servisem.
Zápas s Havlíčkovým Brodem B byl velice napínavý, hra byla vyrovnaná. O vítěze se rozhodlo až ve třetím setu, který bohužel vybojovaly soupeřky. Konečné skóre zápasu je 1:2.
Poslední zápas tohoto turnaje jsme hrály s Jihlavou, který skončil 0:2. I v tomto zápase se nám podařily pěkně výměny, ale soupeř byl sehranější.
Na další zápasy musíme ještě potrénovat.

Komentář trenéra:
V první zápase s Pelhřimovem jsme předvedli velmi dobrou útočnou hru. Holky si zvládly pokrýt pole a odvedly dobrou práci na servisu. Poprvé jsme si vyzkoušeli hru na posty i s liberem a holky to zvládly velmi dobře. Za to si zaslouží velkou pochvalu. Díky tomu, že vše fungovalo, jak mělo, jsme zápas poměrně jasně vyhráli 2:0.
První set proti Havlíčkovu Brodu byl v naší režii. Holky zvládaly hrát na tři. To nám přineslo výhru. Ve druhém setu jsme se, bohužel, přizpůsobili pinkací hře soupeře, kterou neumíme a nechceme hrát. A tak jsme ho prohráli. V tiebreaku nás soupeřky porazily díky hře „na první přes“. Sice povolená, ale nevolejbalové hra soupeře nám zlomila vaz. Bránit se proti tomu dá jen těžce, a tak jsme zápas prohráli 2:1.
S Jihlavou se hrál moc pěkný volejbal. Kvalitní soupeř znamená i naši kvalitní hru. Holky byly odvážné na útoku a bojovaly v poli. Přestože je Jihlava jasně lepší, dostali jsme možnost ukázat, co umíme. Do hry zasáhly všechny hráčky. Odvezli jsme si sice prohru, ale za velmi hezký výkon si holky zaslouží velkou pochvalu.

Sestava:
Klára Blažíčková, Kristina Burešová, Nela Bělíková, Nikola Flídrová, Natálie Halamková, Lily Izabela Kirk, Karolína Mladenová, Aneta Piechulová, Julie Tomanová, Vanessa Tomková, Barbora Vinopalová, Adéla Vránková, Anna Kratochvílová, Julie Navrátilová, Anna Vrábelová
TJ Žďár nad Sázavou – Beachwell Pelhřimov 2:0 (22,12)
Tělovýchovná jednota Jiskra Havlíčkův Brod z.s. "B" - TJ Žďár nad Sázavou 2:1 (16,-19,13)
TJ Žďár nad Sázavou – Školní sportovní klub Demlova Jihlava, z.s. 0:2 (-13,-15)