Další představení žďárských mužů doma s Pardubicemi 27.11.2023 | Zápasy

Žďár nad Sázavou v sobotu 25.11. hostil volejbalový souboj s Pardubicemi. Pardubice jsou, stejně jako my, ve spodní části tabulky. Pro tým to byla příležitost konečně získat nějaké body, nebo dokonce i okusit vítězství. Jenže realita nakonec Žďárskou mašinu tvrdě srazila k zemi, když si Pardubice odvezly dvě vítězství 3:0 a plný počet bodů. Komentář k utkání napsal blokař Milota Dominik.

První zápas a všechny jeho 3 sety probíhaly vesměs stejně, začal se relativně slabší, ale vyrovnaný volejbal. Poté jsme uprostřed setu nakupili chyby, především na podání. Až ke konci setu jsme začali soupeře dotahovat a hrát chvílemi i pěkný a koukatelný volejbal, ale to už bylo většinou pozdě a soupeř si díky vybudovanému vedení sety dohrál. Je vidět, že v této soutěži nám opravdu žádný tým nedá nic zadarmo a budeme muset celý zápas hrát pozorně a vyvarovat se zbytečných chyb, abychom měli šanci bodovat. I přes toto se na nás přišlo podívat relativně velké publikum, kterému tímto děkujeme.

Na druhý zápas jsme nastoupili po krátké pauze, připraveni zkusit to znovu a nějaké body získat. Ten se ale bohužel odehrával ve stejném duchu, kdy po vyrovnaném začátku začneme dělat spoustu chyb a necháme soupeře vybudovat vedení a začneme s tím něco dělat až v koncovce, kdy už je pozdě. Vyplynul z toho znovu relativně jasný výsledek pro Pardubice 3:0.

Výsledek:
TJ Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Pardubice I. 0:3 (-22,-17,-21) a 0:3 (-17,-20,-23)