Další bod do sbírky Žďárských Mužů 21.01.2024 | Zápasy

Muži v sobotu 20.1. odehráli další dvojutkání 2.ligy. Na své palubovce přivítali tým Hronova, kterému v tabulce patřilo třetí místo. Muži povzbuzeni ziskem prvních bodů v minulém kole ve Svitavách chtěli navázat na tento výkon a favorita obrat o nějaké body.

Od úvodních výměn prvního zápasu to vypadalo nadějně. Hosté často chybovali a dovolili našemu týmu odskočit až na sedm bodů. Postupně jsme však vlastními chybami dostali soupeře do hry. Především na útoku jsme se velmi trápili. Naopak Hronováci se postupně dostávali do tempa a postupně přebírali otěže utkání. První set tedy dokázali otočit, v dalších už si vítězství zkušeně pohlídali a vyhráli hladce 3:0.

Začátek druhého zápasu vypadal obdobně. Hostující útočníci spolehlivě skládali a my jsme jen těžko hledali odpověď. Za stavu 0:2 byla situace kritická. Díky zlepšenému výkonu, taktickým změnám na obraně a servisu jsme však dokázali vyhrát třetí a čtvrtý set a utkání dotáhnout až do tie breaku. V něm se nakonec radoval soupeř po vítězství 15:12. Opět jsme si však dokázali, že umíme být vyrovnaným soupeřem a dodali si sebedůvěru do dalších utkání.