Béčko mužů nezískalo s Třebíčí ani set 29.10.2019 | Zápasy

Hodnocení napsal trenér Z. Kalina.

Poslední říjnovou sobotu hostil na domácí palubovce tým Béčka mužů VK Třebíč, vítězný tým KP 1. tř. z minulé sezóny a první tým tabulky té letošní. Je to družstvo velmi zkušených hráčů, které před loňskou sezónou bylo posíleno ještě o několik hráčů z bývalého druholigového týmu Hrotovic. Naše sestava byla tentokrát téměř kompletní, chyběl pouze F. Novotný (pracovní povinnosti) s P. Veverkou, a tak bylo možné vytvořit na hráče tlak s možným střídáním na všech postech.

Již od začátku prvního zápasu nám však hráči Třebíče dokazovali, jakým zkušeným a kvalitním týmem jsou. Sice jsme jim byli do poloviny každého setu celkem vyrovnaným soupeřem, ale pokaždé před začínající koncovkou setu nám odskočili na rozdíl několika bodů a především dokázali trestat každou naši nepřesnost. Po zlepšeném výkonu ve třetím setu se nám s nimi podařilo držet krok až do stavu 22:22, poté jsme však nedokázali potrestat snad jediný nepřesný příjem Třebíče ve třetím setu, což se nakonec bohužel ukázalo jako rozhodující okamžik celého třetího setu. Hladká porážka 0:3 (-17,-14,-22) rozhodně mrzela, ale předvedený výkon všech hráčů podložený konečně i bojovností byl příjemným zjištěním.

Do druhého zápasu jsme částečně prostřídali sestavu včetně libera stejně jako Třebíč, ale bohužel to nic zásadního nepřineslo. Zápas probíhal prakticky dle stejného scénáře jako ten první, náš tým tentokrát zaostával výrazněji především na příjmu a podle toho také vypadal v některých případech náš útok. Zato Třebíč hrála velmi dobře na příjmu a s jejich útoky, především prvním sledem, jsme měli velké problémy. Porážka 0:3 (-17,-12,-15) byla jednoznačná, ale nutno dodat, že Třebíč hrála opravdu výborně a především s minimem chyb.