Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Ženy - informace o týmu před začátkem sezony 29.09.2013

Loňská sezona 2012/13 zastihla žďárské ženy během vynucené přestavby kádru. Tým poznamenala celá řada mateřských dovolených, pracovních a studijních povinností, a tak dostávaly šanci hlavně mladé hráčky. Od začátku července však nastalo malé zemětřesení. Role trenérky se ujala zkušená Eva Ťupová, která převzala dirigentskou taktovku po hrající Haně Turinské. Do sestavy se po mateřské dovolené vrátily v minulosti nepostradatelné Petra Brychová a Milada Holemářová. O žďárský dres navíc po několika letech znovu projevily zájem Michaela Musilová, Iva Ťupová a Martina Matoušková. Největší eso pak přišlo v podobě Zuzany Matouškové, která úspěšně koketovala s první ligou v barvách TJ Sokol Bedřichov. Naopak kvůli zranění se zatím na palubovce neobjeví Kateřina Protivná a svou krátkou „kariéru“ v družstvu ukončily další mladé hráčky z Nového Veselí.

Vzhledem k rozsáhlým změnám sáhla kormidelnice k razantnímu kroku a zrušila letní přestávku. Místo ní se hráčky třikrát týdně setkávaly na pestrých trénincích, které měly za úkol nejen zvýšení dovedností, ale i stmelení nově se tvořícího kolektivu. Což se při pohledu na zvyšující se tréninkovou docházku dařilo do puntíku.
Po absolvování dvouměsíčního drilu přišla na řadu dvě přípravná utkání s loni ještě extraligovými kadetkami KCTM Vysočina. Hladké vítězství v prakticky kompletním kádru vystřídala remíza 2:2 v šestičlenné sestavě. Utkání ukázala, že pokud budou hráčky v sezoně pohromadě, mohou výrazně vylepšit loňské poslední místo v krajském přeboru, znovu získat trochu zapomenutou radost ze hry, a dokonce reálně pomýšlet na 1. polovinu tabulky.


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Žichlínek 0 0
2. TJ Svitavy 0 0
3. TJ Spartak Polička 0 0
4. TJ Žďár na Sáz. 0 0
5. TJ Sokol Pardubice 0 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2022 / HTML 4.01 and CSS valid