Aktuality

Žďár „B“ – Polná 1:3 (21,-19,-17,-21) a 2:3 (-19,-17,20,12,-7) 31.05.2010

V dalším utkání jarní části KP II jsme přivítali družstvo Polné a vzhledem k tomu, že Rybníček díky vytrvalým dešťům dělal čest svému jménu, opět jsme museli odehrát utkání v tělocvičně. Polná je náš tradiční soupeř se stabilně velmi dobrou výkonností, přičemž k nám přijeli ještě posíleni o čerstvého mistra ČR a hráče Kladna Baráka, což ještě zvýšilo zajímavost tohoto utkání.

Obě utkání sice vyhrál náš soupeř, ale rozhodně jsme mu body nedali lacino a obě družstva předváděla dobrý volejbal, který, jak konstatovali někteří diváci, nebyl k vidění ani v mnoha zápasech KP I. Hned na začátku utkání nás sice trochu zaskočil pan rozhodčí svými požadavky (pásky na síti, dresy oblečené již hned na rozsmečování …), ale pak jsme se již soustředili na sport. První set se nám podařilo získat po velmi dobrém výkonu v koncovce, ale pak nás soupeř zatlačil podáním, což jsme mu mi bohužel nedokázali oplatit, a náš zhoršený příjem mu tedy umožnil dotáhnout zápas do vítězného konce.

Sestava: Radim, Zomba, Adam, Chlády, Tomáš, Ťupík a Vesy.

Do druhého zápasu, jak je naším dobrým zvykem, nastoupili všichni další hráči, kteří nehráli 1. zápas. Zpočátku to sice vypadalo, že soupeř kráčí k jednoduchému vítězství 3:0, protože vedl 2:0 a měl otěže zápasu pevně v rukou, ale mi jsme ještě zabojovali a zlepšeným výkonem zápas srovnali na 2:2, když ve 4. setu soupeř uhrál pouhých 12 bodů. V 5. setu už nám ale chyběly síly, a tak si soupeř po boji odvezl body i z tohoto zápasu.

Sestava: Vevy, Jožin, Adam, Chlády, Mouka, Ťupík a Vesy.

Několik poznámek k zápasu závěrem:

Chlády opět předváděl neuvěřitelné věci, zejména všechny přítomné šokoval perfektní ulívkou jednou rukou a ještě zády k síti, která skončila přesně v růžku hřiště.

Adam blokoval s takovou vervou, že často stačil doletět až za kraj sítě a ocitl se až napravo za svým smečařem. V poli ho sice ještě někdy míč vyděsí, ale pracujeme na tom :-).

Radim potvrdil, že je tělem i duší stále smečař, ač už tolik neskáče, a předváděl parádní hřebíky ze špiček z čehokoli, co na něj letělo a dalo se smečovat.

Mouka na pozici nahrávače ukazoval nejen parádní nahrávky, ale také mnohokrát předvedl, jak je skvělé, když nahrávač zalívá z výšky, z níž by mnozí měli závrať, kolmo dolů 10 cm za síť.

Jožo předvedl standardní kvalitní výkon a byl jedním z těch, kteří nenechali zápas za stavu 0:2 jen dohrát z povinnosti a naopak se o něj ještě porvali.

Ťupík tentokrát zvládl herní činnost vrchní odbití a ani jedinkrát netrefil takto strop tělocvičny.

Prezidento se obětoval pro tým, když setrval až do konce obou zápasů, ač mu doma plakal Timon.

Závěrem ještě jedna poznámka zcela z jiného soudku:

Po zápase se šlo samozřejmě na taktickou poradu o průběhu zápasu do kulturního zařízení. Sice nás dost mrzelo, že jsme nezvítězili, ale při sledování výsledků voleb nám bylo čím dál lépe a nakonec jsme se shodli, že výsledky voleb (a pak také zejména odstoupení nejlepšího politika na světě) byly pro nás všechny přece jen mnohem důležitějším vítězstvím.