Aktuality

Žďár "B" - Chotěboř 17.10.2009

Posledním naším soupeřem v 1. polovině KP II bylo družstvo Chotěboře. Za toto družstvo nastupují stejně jako za nás jen hráči patřící do KP II, a proto jsme se těšili, že se konečně také utkáme s někým, kdo má v této soutěži skutečně co dělat. Nutno dodat, že jsme podali jeden z nejlepších letošních výkonů a že jsme z toho měli všichni velice dobrý pocit.

První zápas se pro nás nevyvíjel vůbec dobře, protože první dva sety byly jako přes kopírák a po vyrovnaném průběhu jsme je ztratili až v koncovce, kde jsme udělali několik nevynucených chyb. Pak se ale vše změnilo jako mávnutím kouzelného proutku. Vevy se Zombou na smeči si dělali se soupeřem, co chtěli, Víťa a Radimem a Luďou měli tolik bloků jako celé reprezentační družstvo mužů během svého vystoupení na mistrovství Evropy, Vesy na účku tomu všemu v klidu sekundoval a soupeř nevěděl, co si s tím počít. Třetí set jsme vyhráli tudíž rozdílem 2 tříd 25:12 a zvládli jsme i koncovku setu čtvrtého. Čekal nás tedy 5. set, který jsme dotáhli do vítězného konce a mohli si po velmi dobrém výkonu zaskákat všichni vítěžné kolečko.

Druhý zápas probíhal opět dle naší zásady, že hrajeme všichni, takže Jožin nastoupil na účko místo Vesyho, který přešel na libero, a Vlasta nahrával místo Radima. Ještě měl nastoupit Peťa Živný, ale bohužel si při rozcvičování hnul se zády, takže se opět ujal role motivačního trenéra, kterou skvěle zvládal již při 1. zápase. Všichni jsme byli značně unaveni, protože v předchozím zápase jsme ze sebe vydali téměř vše a také včerejší trénink byl poměrně náročný :-). První set jsme prohráli 17:25, ale ve 2. jsme zabrali a byl z toho výsledek 25:22. Třetí set sice získal v koncovce opět soupeř poměrem 25:22, ale ve čtvrtém setu to vypadalo, že si to opět rozdáme o vítězství až v 5. setu, ale bohužel jsem již nestačili silami a prohráli koncovku 25:21, ač jsme vedli 20:18, ale ani to nám nepokazilo radost z vydřeného vítězství v 1. zápasu.

Ještě několik poznámek závěrem:

Na Jožinovi bylo vidět, že půl roku nedržel míč, proto byl pro soupeře nebránitelný (ještě že jeho formu neviděli manažeři našeho Áčka). Vevy se dostal do životní formy, takže je škoda, že soutěž nyní bude až do května přerušena. Radim ukázal hlavnímu chotěbořskému směčaři asi tak 10x, že i s výskokem 7,5 cm lze zablokovat dvoumetrového chlapa stylem 500 tam a 1000 zpátky. Luďa nejen, že soupeře ničil kvalitními bloky, ale taky se mu kvalitně vždy vysmál do obličeje (že by recept od Jiřiny?). Zomba stále dokazoval, že nejlepší úder není bomba do debla, ale umístění míče mezi nechápavě zírající soupeře. Víťa se konečně taky dočkal a trefil někoho do hlavy, aniž by byl trefen sám a navíc udivoval v poli skvělými zákroky. Keny si to zase zařídil, aby nemusel hrát. Vesy asi po půl roce hrál místo na liberu na účku a hned vítězně, ale zase to bude vykoupeno tím, že nebude moci pár dnů zvednout ruku. Vlasta opět prohrál nahrávačský souboj s Radimem o to, kdo bude ve vítězném týmu, ale i tak měl po zápase pěknou žízeň :-).

Takže sezónu jsme úspěšně ukončili s 6 vítězstvími a 8 prohrami, což není na tento "venkovní KP I. třídy" špatné, a uvidíme, jak na to navážeme na jaře. Takže volejbalu zdar a (od teď) florbalu zvlášť.