Aktuality

Turnaje v Drásově a Přibyslavi 20.08.2012

Krátké shrnutí posledních dvou turnajů, kterých jsme se zúčastnili, sepsal Kadlík.

Drásov

Přípravný turnaj v Drásově 11. srpna 2012 nezastihl žďárské volejbalisty v nejlepší formě. Tento turnaj byl první oficiální přípravou na novou druholigovou sezonu. Náš tým se po dlouhé době sešel v plné sestavě. Bohužel delší herní pauza se podepsala na našich výkonech. V konkurenci druholigových týmů jsme celkově neobstáli. V základní skupině jsme se postupně utkali s týmy Holubic, Bučovic a drásovských juniorů.
V prvním setu proti Holubicím se naplno projevila chybějící herní praxe a tým Holubic, již tradiční účastník druhé ligy, jasně zvítězil rozdílem třídy. V druhém setu se naše hra zlepšila, nicméně ve vyrovnané koncovce jsme nedokázali vybojovat třetí rozhodující set.
První set zápasu proti drásovským juniorům jsme bez problémů zvládli. V druhém setu se však junioři zvedli, přestali kazit a výsledkem byla jejich těsná výhra. V rozhodujícím třetím setu jsme však opět převzali iniciativu a zvítězili tak 2:1.
V posledním utkání ve skupině jsme se střetli s několikanásobným vítězem druhé ligy – s týmem Bučovic. Proti tomuto těžkému soupeři nebylo příliš nadějí na vítězství, avšak pravděpodobně nejlepším výkonem v turnaji jsme dokázali vzdorovat. Především druhý set byl velice vyrovnaný a soupeř z Bučovic nám odskočil až v samotné koncovce.
V posledním utkání o páté místo a finanční prémii jsme odehráli proti odevzdaným brněnským juniorům, kteří nám páté místo dali velice lacině.
Tento turnaj nám ukázal některé nedostatky v naší hře. Především je to velice slabé podání a klasicky nepřesný příjem. Přesto se nedá turnaj hodnotit záporně. Ale je potřeba odehrát více takových turnajů s týmy z druhé ligy, i když nebudou výsledkově zcela ideální.

Přibyslav

Po náročném týdenním trénování jsme vyrazili na jeden z přípravných turnajů do Přibyslavi. Turnaje se zúčastnili celkem 4 týmy. Domácí, my, Polná, Havlíčkův Brod. Miniturnaj jsme vyhráli, i když jsme bojovali s nastřádanou únavou. Pozitivem rozhodně je, že jsme si vyzkoušeli sestavu v mnoha obměnách. O nadcházejícím víkendu odehrajeme finálový turnaj Antukové ligy Vysočiny.