Aktuality

Turnaj O pohár ministra dopravy, 6.9.08 10.09.2008

Turnaj ministra dopravy už tradičně uzavíral turnaje, kterých se během léta účastníme. Po loňském vítězství jsme mířili opět hodně vysoko. Minulý rok naše vítězné tažení probíhalo v hale a doufali jsme, že ani tento rok tomu nebude jinak. Počasí nám ale místo bouřky přichystalo bezvětří a ukrutné vedro, a tak jsme si mohli ještě naposled “vychutnat“ venkovní volejbal se vším, co k němu patří.

Sestava z minulého roku zůstala téměř beze změny. Obhájci titulu: Lenka, Zuzka, Zomba, Míša, Troji, Mouka byli posilněni o vycházející hvězdu novoměstského volejbalu Marťu Matouškovu. Celé sestavě vládl pevnou rukou kapitán týmu, rovněž vítěz z minulého roku, Ondra Ťupa.

Turnaje se účastnilo celkem 31 týmů, rozdělených do 3 výkonnostních kategorií – A, B, C – kdy „A“ je nejvyšší. Do skupiny „A“ bylo kromě Žďáru nasazeno ještě pět týmů. Systémem každý s každým se mělo dojít k vítězi, o kterém rozhodovaly body, sety a v poslední řadě míče. Na všechny tyto položky nakonec při počítání došlo, ale nebudu předbíhat.

Do prvního zápasu nám los přihrál nováčka v kategorii A, tým T-Mobile. První set byl boj s vlastním rozestavením, rovněž sluníčko na hlavním kůle smečařům na jistotě nepřidávalo. Navíc soupeř zákeřně nastoupil v 5, což je pro nás vždy velká komplikace. Oba sety hrané do 20 jsme ale nakonec ukořistili a vybojovali povinnou výhru. Další zápasy jsme střídali lepší okamžiky s horšími, přesto nám soupeři nenadělali příliš problémů a mohli jsme si připsat další dvě výhry a jednu remízu. Stejný počet bodů nasbíral i náš poslední soupeř Radiálka Hradec Králové, který za celý turnaj prohrál také jen jeden set. Proto tento zápas měl rozhodnout o tom, jestli se Žďáru podaří obhájit triumf nebo odejde v poli poražených. První set jsme hráli asi nejlepší volejbal na turnaji, Radiálku nechali celou dobu pod sebou a přidali do tabulky dobrý bodový rozdíl 20:16. Přispěla k tomu i Ťupíkova první životní rybička. Druhý set byl vyrovnaný asi tak do stavu 2:2. Co se dělo na hřišti potom, bych nechal snad radši bez komentáře. Asi jenom dodám, že Mouka s Trojim vzali osud setu do svých rukou a výsledkem toho byl stav 20:12 v náš neprospěch. Tečku za celým turnajem udělal Troji svojí “dělovou“ plachtou do pásky. Protože nastala rovnost bodů i setů mezi oběma týmy, musely být sečteny uhrané míče.To už si žďárští hráči dokázali pohlídat a pohár za vítězství padl opět do správných rukou – našich :-).

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen skoro už tradičně Ťupík alias Jiří Ťupa.

Ze závěrečné oslavy stojí za zmínku úctyhodné pěvecké i taneční výkony některých hráčů, nepříjemné překvapení hráčů Radiálky, Štěpánovo H.U.H., nový módní trend „trenky pod kozy“ Versace Otyla doplněné slušivou ledvinkou, Tomášovo pracovní nasazení v bufetu ležing, gaučing, spaning a v neposlední řadě i Ťupík, který rozprávěl snad ještě víc než obvykle. Jediným neúspěchem na jinak povedeném turnaji pro nás nakonec bylo proklouznutí pana starosty, se kterým nám rovněž unikla i šance na další dotaci :-).