Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Přípravná utkání žďárských juniorů 17.06.2021

Komentář k přípravě juniorského týmu napsal trenér Jan Duda.

Po nucené přestávce, která byla způsobena epidemií, zahájilo naše družstvo juniorů tréninkovou přípravu. Po poradě celého týmu bylo dohodnuto, že i letos naše družstvo nastoupí v soutěži 1. liga juniorů. Z důvodu dlouhodobé prodlevy, během které jsme nemohli společně trénovat, jsme se rozhodli pojmout letošní letní přípravu trochu jiným způsobem než v předcházejících letech. V průběhu května bylo domluveno několik přátelských utkání a turnajů. O tom, jak se našemu týmu na těchto akcích dařilo či bude dařit, vás budeme průběžně informovat.

Dne 5. června odjelo naše družstvo juniorů na přípravný turnaj do Havlíčkova Brodu, kde odehrálo celkem 4 utkání hraná na 2 sety. Naše družstvo se zde, ve většině případů, střetlo s mužskými celky z kraje Vysočina. Výkon našeho družstva nebyl ideální. U hráčů se objevovaly zbytečné a základní chyby, které ve vyrovnaných zápasech stály náš tým zisk alespoň nějakého setu. I přesto odjížděl náš tým s dobrým pocitem z odehraného turnaje.

Další přípravné utkání sehrálo naše družstvo s celkem Jihlavy. Jednalo se o 2 utkání. První z nich bylo sehráno 10. června na palubovce soupeře a druhé utkání 15. června na našich domácích antukových kurtech Na Rybníčku. Obě dvě utkání bohužel vykazovala velký rozdíl v soustředěnosti a herním nadšení našeho týmu.

V prvním zápase náš tým sršel nadšením a soustředěním pro hru, což bylo v průběhu celého zápasu jasně vidět. I přesto, že jsme se občas dopustili několika zbytečných chyb, v žádném případě to nezkazilo celkový dojem ze hry. Trenéři i hráči z tohoto utkání odjížděli s dobrým pocitem, že snažení a práce celého týmu konečně přinesla ovoce. Celkově jsme soupeře přehráli 4:0 na sety. Byl jsem rád, že bylo možné dát příležitost i mladším hráčům, kteří předvedli velice dobrý výkon.

Druhé utkání, sehrané se stejným soupeřem, bohužel nedosahovalo kvalit utkání prvního. Náš herní projev byl spojený s mnoha vynucenými chybami. Jak pro trenéry, tak i pro příchozí diváky, byly pocity ze zápasu spíše smíšené. I přes velké množství chyb se nám podařilo vyhrát 4 sety. Je však nutné se z chyb poučit a nadále trénovat s ještě větším nasazením a odhodláním.

V průběhu letošní sezóny nás čeká ještě řada tréninků, přípravných utkání, turnajů a také soustředění. Doufám, že všichni hráči přistoupí k letošní přípravě zodpovědně a odhodlaně. Jelikož jediný způsob, jakým můžeme výkonnost celého týmu posunout zase o kousek dál, je neustálá práce na všech herních činnostech.


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Šlapanice 0 0
2. TJ Česká Třebová 0 0
3. TJ Žďár na Sáz. 0 0
4. TJ Lanškroun 0 0
5. TJ Havlíčkův Brod 0 0
6. VS Drásov 0 0
7. VK Znojmo 0 0
8. TJ Tesla Brno 0 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2021 / HTML 4.01 and CSS valid