Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - starší žákyně 01.09.2020

Tým starších žákyň je tvořen 12 dívkami ročníků narození 2006 a 2007. Pokud bychom tyto dívky zprůměrovali, tak průměrná starší žákyně Žďárské volejbalové mašiny měří 168 cm, váží 54 kg a má velikost nohy 40. A jen pro úplnost: nejvyšší hráčka měří 182 cm, nejnižší pak o celých 22 cm méně.

Trenérkou družstva je Martina Topinková, které pomáhají asistenti Ivana Marečková a Pepa Topinka. Kapitánkou starších žákyň byla zvolena Jolča Veselá, která má jako zástupkyni Zoju Pelikánovou.

Podle trenérky Martiny Topinkové je cílem družstva rvát se určitě o přední příčky tabulky, ale ne za každou cenu. Hlavním cílem je totiž ukázat holkám, jak je volejbal krásný, a nastartovat je do dalších let tak, aby u volejbalu vydržely pokud možno až do dospělé kategorie (toto je totiž hlavní cíl celého našeho oddílu).

Dalšími dílčími cíli je zvládnutí hry na 1 nahrávačku a zavedení systému hry s liberem (což je u této věkové kategorie novinka). K tomu všemu budou holky sbírat zkušenosti i v celorepublikovém Českém poháru, který začíná už koncem září.

Holky z družstva starších žákyň by rády dodaly ještě následující: „Jsme strašně ukecané, nejraději trénujeme útok ze všech postů a naopak nesnášíme nácvik pádů na "nejmenované" ulepené palubovce. A taky ještě máme moc rády zmrzlinu a naši trenérku s nejmenší nohou.“

A kdy můžete naše starší žákyně vidět na domácí palubovce? Třeba 11. října, kdy se představí na prvním domácím turnaji na Palachovce.<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Velké Meziříčí 2 6
2. Spartak Pelhřimov 2 6
3. Slavoj Polná 2 6
4. SK Jihlava 2 5
5. VK Třebíč 2 1
6. TJ Sokol Okrouhlice 2 0
7. TJ Žďár nad Sáz. 2 0
8. TJ Sokol Štoky 2 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2021 / HTML 4.01 and CSS valid