Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

PŘEDSTAVUJEME DRUŽSTVA ŽĎÁRSKÉ VOLEJBALOVÉ MAŠINY - 4. DÍL 19.09.2023

Čtvrtý díl naší série článků, v nichž představujeme jednotlivé týmy Žďárské volejbalové mašiny, patří týmu juniorek. Autorem textu je trenér Pavel Veselý.

Po loňské, výsledkově velmi úspěšné, sezoně došlo v družstvu juniorek k velkému třesku, když družstvo opustilo celkem 9 hráček (5 skončilo věkově, 2 ukončily činnost ze studijních důvodů a 2 přestoupily do jiného oddílu). V družstvu tak zůstalo pouze 6 hráček, které mají alespoň minimální herní zkušenosti s juniorským volejbalem (Barča Boháčková, Jolča Veselá, Lucie Pohanková, Týnka Kočíková, Áňa Rusnáková a Kiki Sošková), a byly doplněny o další 4 hráčky z věkové kategorie kadetek (Barča Procházková, Áďa Reckzieglová, Isa Haluzová a Martina Veverková). Šanci volejbalově se posunout dostaly také 3 hráčky, které aktuálně patří do družstva starších žákyň (Agy Šinclová, Kája Jelínková a Veronika Kočíková). Tým je tedy aktuálně tvořen celkem 13 hráčkami ve věkovém rozmezí 14-17 let a bude startovat ve 2. lize juniorek (kategorie U20). Kapitánkou týmu byla zvolena Barča Boháčková, její zástupkyní Týnka Kočíková. Družstvo je vedeno trenérským duem Pavel Veselý a Petr Veselý.

Naším cílem do této sezony je stabilizovat techniku a všechny herní činnosti, získat zkušenosti ze zápasů s kvalitními soupeři, mít dobrý herní projev a nasazení a vybudovat skutečný tým, který táhne za jeden provaz a má společný cíl. Výkonnostním cílem je udržení 2. ligy i pro další období, protože tento tým má v tomto hráčském složení před sebou ještě minimálně 2 sezony a měl by tak získané zkušenosti zúročit v dalších letech.

Našimi soupeřkami v základní skupině 2. ligy jsou Svitavy, Kolín, Pardubice, Bedřichov a Havlíčkův Brod, který bude naším prvním domácím soupeřem v neděli 8. října ve sportovní hale TJ.

Tabulku a harmonogram zápasů 2. ligy juniorek najdete na: https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=2-U20Z&skupina=2-u20z-d&sezona=2023%2F24<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Slavia Hradec Králové 5 15
2. TJ Jiskra Jaroměř 5 11
3. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 5 8
4. TJ Jičín 5 8
5. VO TJ Lanškroun B 5 2
6. TJ Žďár nad Sázavou 5 1

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2023 / HTML 4.01 and CSS valid