Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Představuje družstva Žďárské volejbalové mašiny - muži 10.09.2020

Autorem komentáře je trenér Petr Podhrázký:

Družstvo mužů si prošlo v posledních dvou sezónách nevyhnutelným procesem přestavby kádru. Hráči, kteří po 8 let velmi úspěšně reprezentovali žďárský oddíl, postupně z důvodů pracovních, osobních, zdravotních, i řekněme věkových, končili svoji závodní činnost.

Tento vývoj před sezónou 2020/2021 dospěl do stadia, kdy z úspěšného týmu, který před 6 lety vybojoval své první druholigové prvenství, zbyl na soupisce pouze Petr Kadlec... Další 3 nebo 4 hráči z tohoto mistrovského celku pak přislíbili více či méně občasnou výpomoc. Jelikož jsme tuto situaci čekali, byť ne tak brzo, tak naráz a tak razantně, snažili jsme se jí v posledních 2 sezónách předejít postupným zabudováváním juniorů do týmu. Ve 4 případech se to již s trochou benevolence zdařilo. Ovšem hodnoceno střízlivým reálným pohledem to přesto na 2. ligu bylo málo. Ať už početně, tak zejména v průměru výkonnostně. Z těchto důvodů jsme tedy dospěli k rozhodnutí nepřihlásit tým do 2. ligy, spojit zbývající hráče Áčka s hráči družstva "B" a jako jeden celek nadále působit v krajském přeboru.

Pro nadcházející sezónu je cílem týmu konsolidovat sestavu, odehrát dobré zápasy se smysluplnými výsledky a postupně začít pracovat na kvalitní výkonnosti družstva. Dlouhodobějším cílem je pak v následujících sezónách posunout tým na přední příčky v tabulce. Hlavním úkolem, a to zejména pro nás, trenérskou dvojici Petr Podhrázký a Petr Veselý, je však zabudování dalších perspektivnějších hráčů z družstva juniorů. K tomu letos slouží jednak společné tréninky mužů a juniorů ve středu a v pátek, jednak společné soustředění, které jsme absolvovali koncem srpna v Přibyslavi, a jednak samotné zápasy, do kterých někteří z juniorů zcela jistě naskočí.

Společný sen o návratu o soutěž výš si troufám odhadnout, že pro nejbližší sezóny snem zatím zůstane, ale vše se může určitě podařit změnit. Záleží to jen a jen na přístupu a prioritách každého z nás.

Soutěž začínáme 3.10. v Pelhřimově, první domácí zápas pak odehrajeme ve sportovní hale na Bouchalkách až 17.10. s Jihlavou.


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Lanškroun 24 72
2. TJ Šlapanice 24 47
3. VK Znojmo 24 44
4. VS Drásov 24 39
5. TJ Havl. Brod 24 22
6. TJ Tesla Brno 24 18
7. TJ Žďár na Sáz. 24 8

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2022 / HTML 4.01 and CSS valid