Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Představuje družstva Žďárské volejbalové mašiny - muži 10.09.2020

Autorem komentáře je trenér Petr Podhrázký:

Družstvo mužů si prošlo v posledních dvou sezónách nevyhnutelným procesem přestavby kádru. Hráči, kteří po 8 let velmi úspěšně reprezentovali žďárský oddíl, postupně z důvodů pracovních, osobních, zdravotních, i řekněme věkových, končili svoji závodní činnost.

Tento vývoj před sezónou 2020/2021 dospěl do stadia, kdy z úspěšného týmu, který před 6 lety vybojoval své první druholigové prvenství, zbyl na soupisce pouze Petr Kadlec... Další 3 nebo 4 hráči z tohoto mistrovského celku pak přislíbili více či méně občasnou výpomoc. Jelikož jsme tuto situaci čekali, byť ne tak brzo, tak naráz a tak razantně, snažili jsme se jí v posledních 2 sezónách předejít postupným zabudováváním juniorů do týmu. Ve 4 případech se to již s trochou benevolence zdařilo. Ovšem hodnoceno střízlivým reálným pohledem to přesto na 2. ligu bylo málo. Ať už početně, tak zejména v průměru výkonnostně. Z těchto důvodů jsme tedy dospěli k rozhodnutí nepřihlásit tým do 2. ligy, spojit zbývající hráče Áčka s hráči družstva "B" a jako jeden celek nadále působit v krajském přeboru.

Pro nadcházející sezónu je cílem týmu konsolidovat sestavu, odehrát dobré zápasy se smysluplnými výsledky a postupně začít pracovat na kvalitní výkonnosti družstva. Dlouhodobějším cílem je pak v následujících sezónách posunout tým na přední příčky v tabulce. Hlavním úkolem, a to zejména pro nás, trenérskou dvojici Petr Podhrázký a Petr Veselý, je však zabudování dalších perspektivnějších hráčů z družstva juniorů. K tomu letos slouží jednak společné tréninky mužů a juniorů ve středu a v pátek, jednak společné soustředění, které jsme absolvovali koncem srpna v Přibyslavi, a jednak samotné zápasy, do kterých někteří z juniorů zcela jistě naskočí.

Společný sen o návratu o soutěž výš si troufám odhadnout, že pro nejbližší sezóny snem zatím zůstane, ale vše se může určitě podařit změnit. Záleží to jen a jen na přístupu a prioritách každého z nás.

Soutěž začínáme 3.10. v Pelhřimově, první domácí zápas pak odehrajeme ve sportovní hale na Bouchalkách až 17.10. s Jihlavou.


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Velké Meziříčí 2 6
2. Spartak Pelhřimov 2 6
3. Slavoj Polná 2 6
4. SK Jihlava 2 5
5. VK Třebíč 2 1
6. TJ Sokol Okrouhlice 2 0
7. TJ Žďár nad Sáz. 2 0
8. TJ Sokol Štoky 2 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2021 / HTML 4.01 and CSS valid