Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - juniorky 08.09.2020

Družstvo juniorek, které vede trenérská dvojice Pavel Veselý a Edita Hájková, je tvořeno 9 hráčkami ročníků 2001-2003, které jsou doplněny o 6 dívek z družstva kadetek. Kapitánkou týmu je již druhou sezonu Viki Rossí, zástupkyní kapitánky byla zvolena Sára Hradová.

Cílem družstva, které pokračuje ve zcela stejné sestavě jako vloni, je po loňské stříbrné příčce v krajském přeboru jednoznačně vítězství v celé soutěži a snaha o vybojování postupu do ligy juniorek. Družstvo bude také od poloviny října startovat v celorepublikovém Českém poháru, kde bude sbírat zkušenosti v těžkých utkáních s kvalitními soupeři.

Letos před začátkem sezony došlo k navázání spolupráce našeho oddílu s KCTM Vysočina, takže 3 hráčky základní sestavy (smečařka Viki Rossí a blokařky Eliška Janovská a Barča Žemličková) mají možnost sbírat v dresu KCTM Vysočina zkušenosti v nejvyšší soutěži - extralize juniorek. A všichni doufáme, že je přenesou a využijí zejména v dresu Žďárské volejbalové mašiny.

Také tým juniorek dostal možnost sám sebe charakterizovat a udělal to následujícím způsobem:
"Popsaly bysme se jako tým plný veselých holek, které dělají sport, co je baví, a hru si snaží vždy užít, i když to na první pohled nemusí být úplně tak vidět. Máme k sobě důvěru a jsme si vzájemnou oporou, umíme ale také jedna druhou zkritizovat, což je určitě jedna z věcí, která nás posouvá dál. Samozřejmě nejsme kamarádky pouze na hřišti ale i mimo něj. Dokážeme si vzájemně pomoc, a to i když nás Éďa mučí posilováním nebo švihadlama. Rády si zahrajeme i plážový volejbal, bohužel ale jeho pravidla zatím úplně nejsou naší silnou stránkou. Na běhání máme asi každá lehce odlišný názor, ale určitě v týmu máme pár běžců, kteří si střihnou pár kiláčků, i když by místo toho mohly v klidu odpočívat a připravovat se na další tréninky. A ke konci bychom už jen dodaly, že jsme za náš tým strašně rády za takový, jaký je, i když víme, že není úplně dokonalý a každý máme svoje chyby, ale snažíme se na nich makat."

První domácí utkání juniorky čeká už v neděli 20. září ve sportovní hale, kde se utkají s družstvem Pelhřimova, které by jim mělo být spolu se Světlou největším soupeřem v boji o celkové vítězství v soutěži. Přijďte je podpořit, odmění se vám dobrým volejbalem ;-)


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Lanškroun 24 72
2. TJ Šlapanice 24 47
3. VK Znojmo 24 44
4. VS Drásov 24 39
5. TJ Havl. Brod 24 22
6. TJ Tesla Brno 24 18
7. TJ Žďár na Sáz. 24 8

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2022 / HTML 4.01 and CSS valid