Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Minivolejbal - informace o týmu před začátkem sezony 29.09.2013

Tým minivolejbalu je skupinou chlapců a dívek (mladších žáků), které kromě společného tréninku v pátek v trvání 1,5 hodiny spojuje především účast na krajské soutěži v minivolejbalu (minivolejbal je modifikací volejbalu na menším hřišti v počtu 4 hráčů). Do této tréninkové skupiny spadá celkově 5 dívek a 4 chlapci ročník narození 2000 až 2001, kteří dále trénují se svými týmy (chlapci se staršími žáky a kadety v úterý, popř. ve středu a dívky se staršími žákyněmi v úterý a ve čtvrtek). Proto se na jejich trénování podílí téměř všichni trenéři mládeže, osobou odpovědnou za tým je Jiří Moučka ml., který má páteční tréninky nejčastěji na starosti s Petrem Kadlecem, Jakubem Trojánkem a Janem Čirkou. Při pátečních trénincích se zaměřujeme především na herní činnosti jednotlivce a jejich zdokonalování v různých obměnách.

Minivolejbalový tým by měl být jakousi přestupní stanicí mezi přípravkou a žákovskými týmy, proto se tým neustále mění a v každé sezóně je třeba počítat s vysokou fluktuací. Pátečních tréninkových hodin rovněž využíváme i k práci s úplnými nováčky (věkově staršími), kteří poté, co si osvojí základní volejbalové údery, postupují do příslušných družstev. Dále bychom chtěli zapojovat i ty nejvíce zdatné z věkově mladší přípravky.

Téměř všichni hráči z týmu minivolejbalu se účastnili soustředění, od nové sezóny dvakrát až třikrát týdně pravidelně trénují, a tak je herní zlepšení patrné. Minivolejbal se však snažíme brát pouze jako pomůcku pro další vývoj hráčů a zpestření, ale ne jako cíl našeho snažení. Cílem by mělo být naopak připravit hráče na šestkový volejbal. Proto si v krajské soutěži v minivolejbale nestanovujeme výsledkové cíle, ale jde nám hlavně o to, aby hráče tato soutěž bavila a získali zde některé herní návyky, které do budoucna zužitkují ve "velkém" volejbale.


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Žichlínek 0 0
2. TJ Svitavy 0 0
3. TJ Spartak Polička 0 0
4. TJ Žďár na Sáz. 0 0
5. TJ Sokol Pardubice 0 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2022 / HTML 4.01 and CSS valid