Aktuality

Finále Antukové ligy Vysočiny 2009 03.09.2009

Tradičně jako každý rok pořádal závěrečnou část antukových turnajů na Vysočině Žďár. Zajímavostí tohoto ročníku bezpochyby bylo, že vyvrcholení antukové ligy probíhalo v hale a nejlepším družstvem Vysočiny se stal tým z Brna. Ale začněme od začátku.

Tento rok jsme se zúčastnili pouze dvou dílů antukové ligy (v Přibyslavi a Bezděkově) a stejně jako každý rok jsme spoléhali na právo pořádajícího být nasazen do finálové osmičky. To se nám vyplatilo i tento rok, společně s námi se do finále probojovali Úsobí, Bezděkov, Přibyslav, Hrotovice, Velké Meziříčí, Havlíčkův Brod a Okrouhlice.

Turnaj odehrála sestava: Mouka, Filda (N), Ťupík (U), Tomáš, Kadlík, Číry, Víťa (S), Míra, Chláďa, Adam (B) a Kadlík jr. (L)

Pro typické žďárské letní počasí (teplota kolem 15 stupňů a déšť) se turnaj nemohl uspořádat na venkovních kurtech, ale byl přesunut do haly Na Bouchalkách. Pro rychlejší průběh se skupiny hrály pouze na jeden set do 25. Los nám přisoudil pozdější finalisty Úsobí a Hrotovice, čtvrtým do skupiny byla nepříjemná Okrouhlice. První zápas nás svedl právě proti nám dobře známým soupeřům z KP1. Okrouhlice tentokrát jen s jedním mušketýrem v sestavě měla od začátku mírně navrch. Na naší hře byla patrná nerozehranost a nepřesnost téměř ve všech činnostech. Od druhé poloviny setu jsme se dostali k dobré hře na ztrátu, přidali jsme i v obraně a koncovku si už pohlídali. Druhý zápas nás čekalo Úsobí (mužstvo složené kolem Martin Geržy a jeho svěřenců z extraligového Brna). Se soupeřem jsme drželi krok asi do půlky setu, kdy jsme měli přihráno a mohli útočit středem sítě, od druhé poloviny Úsobí přitvrdilo na servisu, po kůlech jsme se nedokázali prosazovat proti srovnané obraně a soupeř získal další vítězství. Poslední zápas ve skupině byl pro prohře Hrotovic s Úsobím bojem o druhé postupové místo (škoda, že jsme se to dozvěděli až po konci zápasu a žili v mylném domnění, že postupují všechny čtyři týmy:) Do zápasu jsme vstoupili s omlazenou sestavou, ta dokázala se zkušeným soupeřem pouze v začátku, poté se už projevila větší herní jistota a Hrotovice si postup bez problémů uhlídaly. Nakonec nám tedy zbyl pouze souboj a páté místo proti Havlíčkovu Brodu, který se jako všechny zápasy o umístění hrál už na dva vítězné sety. V tomto zápase jsme produkovali asi nejlepší volejbal na turnaji, se soupeřem jsme hráli vyrovnaně na útoku i v obraně, pouze na servisu nás druholigový Brod místy přehrával. Oba sety se rozhodovaly až ve vyrovnaných koncovkách (tuším 31:29 a 27:25), v prvním případě se Brodu vyplatil risk na servisu v druhém pevnější nervy na útoku. Žďár se tedy umístil na konečném 6. místě, v dramatickém finále se v tiebreaku podařilo Úsobí přehrát Hrotovice (především díky výkonu Vyhnáčka) a získalo prvenství v turnaji.

Po 2. místě z minulého roku s letošním 6. spokojeni být nemůžeme. Chyběli nám ale dva členové loňské základní šestky a předvedená hra měsíc před sezónou nebyla tak špatná, jak by se dalo po soustředění, které turnaji předcházelo, čekat.